אין תמונה
פייסבוק ממשיכה במאבק נגד "סטטוסים מצייצי

אחרי שבית המשפט קבע כי עמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים" של אבי לן יוחזר לרשת החברתית, בפייסבוק מנסים לדחות את ביצוע ההחלטה: ברשת החברתית ביקשו מבית המשפט העליון לדון שוב בנושא העמוד הפופולרי שהיה פעיל במשך חמש שנים ושהפך לאחד הפופולריים ביותר בישראל, עם יותר מ-700 אלף עוקבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היום (ראשון) בשעה שש בערב היה אמור לעלות העמוד בחזרה לרשת, בהתאם להחלטת בית המשפט המחוזי מיום חמישי. אלא שפייסבוק הגישה בקשה לעיכוב ביצוע לבית המשפט המחוזי, שדחה אותה. פייסבוק לא ויתרה ופנתה לבית המשפט העליון, ועד שהבקשה לא תידון בעליון, העמוד לא יעלה לאוויר. הדיון אמור להתקיים עד מחר.

בפייסבוק פנו במקביל לעליון כדי לערער על החלטת המחוזי, שהחליט שהעמוד יוחזר לאוויר וכן פסק למייסד העמוד אבי לן ועורך דינו גיא אופיר החזר הוצאות בסך 225 אלף שקלים.

"נגיש בקשה לביזיון בית המשפט נגד פייסבוק", אמר בתגובה עורך הדין גיא אופיר, המייצג את לן. "בית המשפט מוסמך להטיל סנקציות על התאגידים ונושאי המשרה בהם כדי להביא לקיום פסק הדין. פייסבוק החליטה שהיא מתעלמת מהוראת בית המשפט ולא מעלה את העמוד. זו התנהגות ששום בעל דין נורמלי לא היה מרשה לעצמו".

אין תמונה
אבי לן

 

מטרתו של "סטטוסים מצייצים" הייתה ללקט סטטוסים ופוסטים מרחבי הרשת ולרכז במקום אחד את הטובים והמעניינים ביותר בעיני עורכי הדף. מדי שבוע צפו בעמוד כ-3 מיליון משתמשים וכמיליון וחצי פרסמו תגובות בעמוד. אולם לפני כמעט שלוש שנים התפרסמה באתר גלובס כתבה שעסקה בקידום סטטוסים ממומנים באתר. עורכי העמוד לא הכחישו זאת, אך טענו שהדבר הוצג במפורש בתקנון העמוד והמטרה היתה לאפשר להם להתפרנס מהעמוד שבו השקיעו את מיטב זמנם וחסכונותיהם.

יומיים לאחר פרסום הכתבה פייסבוק סגרה את העמוד משום שקידום תוכן ממומן באופן כזה מנוגד למדיניות החברה. עורכיו, שניסו ליצור קשר עם החברה על מנת להסדיר את העניין ולהשיב את הדף לפעילות, נתקלו בחוסר מענה בשל כך שפייסבוק לא מאפשרת יצירת קשר עם גורם אנושי. לאחר שבריאיונות לתקשורת, שסיקרה בהרחבה את הסיפור, הכריז העורך כי "יצא למלחמה נגד פייסבוק" הודיעה החברה כי הדף ייסגר לצמיתות.

בעקבות כך פנו עורכי הדף אבי לן ועדי בנטוב סילשי לבית המשפט, שקיבל ביום חמישי את ההכרעה בסוגיה. לפי החלטת בית המשפט, הדף יוחזר לפייסבוק כפי שהיה ערב סגירתו ובנוסף תשלם הרשת החברתית לעורכים 75 אלף שקלים ושכר טרחה בסך 150 אלף שקלים. "הניצחון הכי גדול שלי על פייסבוק", סיכם גיא אופיר עורך הדין של השניים בסטטוס שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.