המלון בו תוכנן לכאורה הפיגוע
המלון בו תוכנן לכאורה הפיגוע | צילום: ששי חורש, חדשות 2

כשנתיים לאחר הדיווח על "סיכול פיגוע", בית המשפט בהחלטה דרמטית: הפלסטיני חליל נימרי, שנעצר בדצמבר 2015 בחשד שתכנן פיגוע במלון באילת, זוכה היום (חמישי) מהעבירה החמורה שיוחסה לו בכתב האישום - קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה - והנאשם ישוחרר ממעצר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנימוקים להחלטה המפתיעה, שמהווה מכה לפרקליטות וגם לשב"כ, יימסרו בתוך 30 יום. השופטים אריאל ואגו, אלון אינפלד ואריאל חזק מבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבו כי "במהלך עיבוד חומר הראיות ותחילת מלאכת כתיבת הכרעת הדין, באנו לכלל מסקנה כי אפילו בהנחה שהודאותיו של הנאשם ואמירותיו של העד בחקירה הן קבילות, עדיין אין הראיות בכללותן מוכיחות את אשמתו של הנאשם מעבר לספק סביר".

השופטים הודיעו כי החליטו לפרסם את הזיכוי בהקדם "בהינתן מעצרו הנמשך של הנאשם, אף טרם שהיה ספק בידינו לפרט נימוקינו באורח סדור בכתובים". את נימרי ייצגו עורכי הדין אסתר בר ציון ועו"ד יוסף אלנסאסרה.

חברו של החשוד שנהרג, פאדי עלון
חברו של החשוד שנהרג, פאדי עלון | צילום:

נמירי, פלסטיני תושב ירושלים, לפני כשנתיים נעצר עם פלסטיני נוסף: שב"כ והפרקליטות הודיעו אז כי מערכת הביטחון סיכלה פיגוע במלון "בי סנטר" באילת. בכתב האישום החמור שהוגש נגד השניים נטען כי הם נפגשו באוקטובר 2015 והחליטו "לבצע פיגוע נגד יהודים באשר הם יהודים מתוך רצון לנקום במדינת ישראל".

בפרקליטות טענו כי הרקע למעשה הוא גל הטרור סער באותה תקופה ובעיקר מותו של פאדי עלון - צעיר ממזרח ירושלים שביצע פיגוע דקירה בחודש אוקטובר 2015 וחוסל. הנאשם נימרי היה חברו של עלון מהילדות - וביקש לנקום את מותו, כך טענו בשב"כ בעקבות החקירה.

בעקבות זאת, נטען בכתב האישום, החליטו השניים לבצע פיגוע על ידי הטמנת חומר נפץ באחד מבתי המלון בעיר. לאחר מכן החלו השניים לתצפת על המלון ולעקוב אחר קבוצת דתיים שהתארחה בו. אחד מהם למד, באמצעות סרטונים באינטרנט, כיצד להכין מטעני נפץ. למרות הראיות שנכללו בכתב האישום, החליט כאמור בית המשפט על הזיכוי.