חילופי מהלומות הדדיים. זהבי ושטייף
זהבי תובע את שטייף | צילום: פלאש 90, חדשות

אחרי שדחה את הטענות לפיהן הטריד ותקף מינית נשים, הבוקר (שני) הגיש שדר הרדיו נתן זהבי תביעת לשון הרע נגד העיתונאית שפרסמה את העדויות בגלי צה"ל, הדס שטייף. אתמול הודיעה שטייף עצמה כי גם היא מתכוונת להגיש תביעת דיבה נגד זהבי ונגד התחנה בה הוא משדר, 103FM.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

"עניינה של תביעה זו ברצח אופי של התובע ע"י הנתבעת, שעושה שימוש ציני בחשיבות של קמפיין "me too", נכתב בתביעה. "למעשה היא שמה לה למטרה לבוא חשבון ולנצל את מעמדו התקשורתי של התובע לשם פרסום עצמי באמצעות השמצות נבזיות במיוחד הרומסות את שמו הטוב של התובע, כשהנתבעת משמשת כבית דין שדה – כתובעת, השופטת והתליינית".

"הנתבעת ביזתה את התובע, הלבינה את פניו ברבים בהיקף נרחב ביותר, תוך שהיא משתמשת בגישה הקלה שלה לאמצעי התקשורת", נכתב עוד. "הפרסומים המכפישים נעשים במסגרת ה'אופנה האחרונה' של לינץ' ציבורי ביחס ל'אירועים' עלומים מלפני שנים ארוכות. מדובר באלימות מילולית של ממש המשולה לשפיכת דמו של אדם".

"אני לא מעוניינת להגיב מפני שהעניין הולך לבית המשפט", טענה אתמול שטייף. "היום אגיש תביעת לשון הרע נגד נתן זהבי, 103FM ומעריב. עוד לא היה תקדים כזה שכלי תקשורת אפשר להשתלח באופן כל כך לא ענייני בעיתונאי רק בגלל שהוא הביא עדויות".

_OBJ

זהבי פתח אתמול את תוכניתו, אליה שב לאחר שיצא לחופשה קצרה, במילים הללו: "כל מי שחושב שנמלטתי או שאני מתחבא אני לא, אני לא חושש ולא מפחד וחוזר לעבודתי כרגיל, ההבדל היחידי מהיום שיצאתי לחופשה עד שחזרתי זה שירדתי כ-5 קילו מעצבים ואני מודה להדס שטייף על כך".

לאחר מכן התייחס זהבי לטענתה של שטייף לפיה ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הטריד אותה מינית: "מישהו מעלה על דעתו שאדם במעמדו ידחוף את הכתבת הפלילית העוצמתית הידועה כאימתנית וידחוף לה את הלשון באוזן ויצמיד את גופה אל תוך הקיר"?

לאחר מכן שב וחזר על דבריה של שטייף לפיהם היא הוטרדה על ידי כ-40 גברים: "חתיכת טינופת, למה לא התלוננת? בושה וחרפה, אישה שמתהדרת בזה שהיא מגנה על נשים". לאחר מכן סיפר בשידור זהבי על עברו המיני: "לא פעם כשהייתי שיכור באו אליי בנות לביתי ועשינו את מצוות פרו ורבו מרצון הדדי. קרה שלא ידעתי מי קמה על ידי, אבל מכאן ועד להפוך אותי לג'ק המרטש ולאנס זה שקר".

זהבי, שהכחיש את כל מה שטוענות, לכאורה, העדות שהציגה שטייף, גם התנצל בפניהן אם גרם להן משהו בניגוד לרצונן. "אני מוכן לכל התמודדות עם כל מי שהתלוננה נגדי", אמר השדרן. "אם אזהה משהו שאולי, יוכיח לי שאכן פגעתי בה, או עשיתי לה משהו בניגוד לרצונה, אני מוכן להתמודד. רק שיגיעו העדויות למשטרה".