פינוי עמונה, ארכיון
פינוי עמונה, ארכיון | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בתחילת השבוע יוגשו לבית המשפט השלום בירושלים כתבי אישום נגד ארבעה בני אדם שהשתתפו בפינוי האלים של היישוב עמונה בתחילת השנה, אלא שאף לא אחד מכתבי האישום נוגע לתקיפת השוטרים בבית הכנסת ביישוב, וזאת בניגוד להבטחתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן - כך פורסם אמש (מוצ"ש) במהדורה המרכזית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למרות שהשר ארדן הבטיח שילווה את תהליך איתור הבריונים שתקפו שוטרים, הארבעה, שאינם תושבי עמונה, יואשמו בשלושה סעיפים: אי מילוי הוראה, הפרת הוראה חוקית והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. הארבעה נעצרו בעת שניסו להגיע ליישוב במהלך הפינוי ונעצרו בידי השוטרים שניסו לחסום בעדם בטענה שמדובר בשטח צבאי סגור.

פינוי עמונה, שוטרים מפנים מתנגדים
צילום: הלל מאיר TPS

הסיבה בגינה הארבעה לא יואשמו בתקיפת שוטרים היא שלא היה תיעוד מתוך בית הכנסת בזמן הפינוי האלים. כחודש לאחר פינוי עמונה פורסם במהדורה המרכזית כי משטרת ישראל מתקשה לגבש כתבי אישום נגד המתפרעים במהלך פינוי בית הכנסת בעמונה - מכיוון שדווקא הפריצה למקום והאלימות כלפי השוטרים לא תועדה, אלא שהשר לביטחון פנים עמד על כך שכן קיימות הוכחות.

במהלך הפינוי האלים צייץ השר ארדן בטוויטר כי "המתבצרים בבית הכנסת הם חוליגנים הראויים לכל גנאי שמבזים את היהדות ואין להם שום כבוד לדת, בית כנסת ורבנים. מצפה מהמשטרה לפעול בנחרצות לפנותם". זמן קצר לאחר מכן התראיין השר לחדשות 2 והצהיר: "כל מי שתקף שם שוטרים, אני אלווה את זה אישית - יש פה אלפי שעות צילום וידאו ובסופן צריכים לבוא כתבי אישום חמורים נגד אותם בריונים".