תרצה עבודות שירות בלבד, אליה קדוש
שני סעיפי אישום התווספו | צילום: חדשות 2

התפתחות בפרשת הדוגמנית בת ה-19 שמואשמת בעבירות אלימות: אליה קדוש, שמואשמת במעורבות בתקיפת המאבטחים באיכילוב וגם במקרי אלימות נוספים, כשירה לעמוד לדין למרות שהיא סובלת מהמחלה הנדירה סוסק שמשפיעה על התנהגותה - כך קבע הפסיכיאטר המחוזי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היום (שני) תבקש הפרקליטות לעצור את קדוש עד תום ההליכים ולחלט את הערבויות שהופקדו - מכיוון שקדוש הפרה את תנאי מעצר הבית. "המשיבה פעלה באופן זהה להתנהגותה חסרת הרסן אשר יוחסה לה בכתב האישום המקורי ואשר בגין מעשיה אלו מצא בית המשפט הנכבד כי יש הכרח להורות על הימצאותה בתנאים מגבילים, תוך עריכת איזון בין חומרת העבירות אשר יוחסו לה ובין היכולת לפסוע בדרך אשר פגיעתה במשיבה פחותה", ציינו בפרקליטות.

"המשיבה הפרה ברגל גסה את הוראות בית המשפט, האמון אשר ניתן בה ושבה לבצע שרשרת עבירות אלימות כלפי כל מי שנקרה בדרכה", הוסיפה עו"ד לבנת מלמד מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי).

אתמול הפרקליטות הגישה נגדה כתב אישום מתוקן, שכולל שני אישומים נוספים. הדוגמנית בת ה-19, בת זוגו של העבריין דודו אמויאל, מואשמת בתקיפת נהג מונית בבית החולים וולפסון לפני כשבוע וחצי - וגם בהפרת הוראה חוקית, איומים ותקיפת שוטר.

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) עדכנה את כתב האישום נגד קדוש, שכלל איומים על הצוות הרפואי בבית החולים איכילוב בחודש שעבר ותקיפת שוטרת שניסתה לעצור אותה. בפרקליטות טוענים כי המעשים שביצעה קדוש מאז שוחררה למעצר בית מצדיקים העמדה נוספת לדין.

ב-11 באוקטובר, בעת שהייתה אמורה להיות במעצר בית, יצאה קדוש מביתה ונסעה במונית לבית החולים וולפסון בחולון - לאחר שלדבריה חשה ברע. נהג המונית אמר לקדוש כי הנסיעה תעלה 110 שקלים, ועם הגעתם לבית החולים סירבה קדוש לשלם והתעמתה עם נהג המונית. בתקרית שתועדה בבית החולים גידפה קדוש את נהג המונית וגם איימה עליו, לפי כתב האישום: "כדאי לך לזוז מפה כי אני כולי עצבים, אני אשבור לך את הפנים... אם תיגע בי אני מפוצצת אותך, יושבת עליך שבעה".

בנוסף קדוש מואשמת בתקרית שאירעה שלושה ימים לאחר מכן, בבית החולים אברבאנל: שוטר הוצב במקום כדי להשגיח על הצעירה. קדוש ניסתה למנוע ממטופלת אחרת לצאת מחדרה, בניגוד להוראות השוטר: לפי כתב האישום, קדוש החלה להכות את השוטר בפניו ובפלג גופו העליון, ניסתה לנשוך אותו וגם בעטה בו. שוטרת נוספת שהוזעקה למקום סייעה בהשתלטות על קדוש - ששבה ותקפה את השוטר (כך לפי הפרקליטות), באמצעות בקבוק קולה אותו שפכה לעברו.

החודש הוגש כתב אישום נגד החבורה שתקפה את המאבטחים בבית החולים איכילוב. הסיפור התחיל בקדוש שהגיעה לאיכילוב לקבל טיפול למחלה נדירה שהיא לוקה בה. כתב האישום מתאר כיצד הכו את המאבטחים ללא רחמים וגרמו לפציעתם, אבל קדוש מתקשה להתנצל: "לא מבקשת סליחה מאף אחד, לא מאמינה בסליחה". קדוש הואשמת בעבירות של איומים ותקיפת שוטרים.