אילוסטרציה (צילום: Elnur Amikishiyev, 123RF)
המדריכה הורשעה באונס חניכות (אילוסטרציה) | צילום: Elnur Amikishiyev, 123RF

מדריכת פנימייה בת 23 ניצלה את מעמדה כדי לבצע עבירות מין בחניכות - כך קבע היום (שלישי) בית המשפט. יעל גבריאלוב, מדריכה בפנימייה לבנות בבני ברק, הורשעה במעשי אינוס, מעשה סדום, בעילה אסורה בהסכמה ומעשה מגונה בשתי חניכות - בנות 11 ו-15 בלבד. גבריאלי הורשעה במסגרת הסדר טיעון: הצדדים לא הגיעו להסכמה על העונש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפרקליטות ציינו כי הסדר הטיעון נחתם, בין היתר, על מנת לחסוך מאחת המתלוננות את העדות בבית המשפט. שיקולים נוספים שהובילו להסדר הטיעון: הודאתה של גבריאלוב בחלק מכתב האישום המקורי, קבלת אחריות מצידה והרצון "לחסוך בזמן שיפוטי".

עו"ד רותם נוימן וסרמן מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), שטיפלה בתיק, מסרה בתום הדיון כי "מדובר בנאשמת שניצלה קטינות שהיו גם כך במצב פגיע ורגיש, ניצלה את בדידותן ואת תלותן בה במשך תקופה ארוכה, על מנת לבצע בהן עבירות מין חמורות." לפני כשלושה חודשים הואשמה גבריאלוב בעבירות החמורות, שבוצעו במשך תקופה ארוכה בשטח הפנימייה ובמספר אתרים נוספים.

על פי כתב האישום, בו הודתה גבריאלוב בהסדר הטיעון, היא "רקמה קשר אינטנסיבי מאוד" עם נערה, שהייתה אז בת 14-15: "בעת שרוב השוהות בפנימייה יצאו לחופשה, נותרה הקטינה בפנימייה בהיעדר מקום אחר לשהות בו", נכתב. לאחר שנוצר קשר של תלות, שכלל מתנות מצד גבריאלוב, "הנאשמת איימה על הקטינה כי אם לא תעשה כרצונה, תנתק איתה את הקשר".

הקשר האסור בין השתיים כלל מעשים מגונים, מעשה סדום ומעשה אינוס - בחלק מהמקרים למרות התנגדות מצד הנערה. המעשים בוצעו בפנימייה ובמקומות אחרים. הסעיף השני בכתב האישום כולל מתלוננת שהייתה אז בת 11-12 בלבד - וגבריאלוב הודתה כי ביצעה בה מעשים מגונים ומעשי אינוס, ובו בזמן קנתה לה מתנות ונתנה לה יחס מועדף.