דובר "שוברים שתיקה" דין יששכרוף, שהפרקליטות קבעה לגביו ששיקר בעדות שלו לפיה הכה פלסטיני, הגיב אתמול (שישי) לדברים. בסרטון שפרסם הוא מתעקש שהאירוע שתיאר אכן קרה, ואף הציג את עדותו של קשר המ"פ שהיה עמו באירוע. "במסגרת חקירת ראווה, הפרקליטות החליטה שאני שקרן", טען. "שום האשמה פוליטית לא תוכל להסתיר את האמת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לפני כשלוש שנים שירתי כקצין ולוחם בחברון", סיפר יששכרוף בסרטון. "שברתי שתיקה וסיפרתי על מכות ובירכיות שנתתי לפלסטיני בזמן שהתנגד למעצר". יששכרוף טען שהפרקליטות סירבה לחקור את הקשר שהיה עמו בזמן האירוע. "אולי כי זה בכלל שזה לא התאים למסקנה שהפרקליטות ידעה שאיילת שקד רוצה לקבל", תהה.

"שירתי עם דין בחברון", סיפר רובן, בסרטון מצולם מאנגליה. "בזמן הזה הייתי קשר מ"פ. אני זוכר שהייתי עד לאירוע שדין תיאר. אכן עצרנו אדם, ודין אכן נתן בירכיות לגבר הזה כדי לעצור אותו. אלו העובדות, זה לא שקר".

צפו: סרטון התגובה של דובר שוברים שתיקה
"אני יודע מה עשיתי", יששכרוף (ארכיון) | צילום: שוברים שתיקה

יששכרוף סיים את הסרטון תוך שהוא מאשים את הממשלה שלטענתו מנסה להשתיק אותו וביקורת על התנהלות צה"ל בשטחים. "כל עוד יש כיבוש יהיו חיילים שישברו שתיקה", אמר. "אני יודע מה עשיתי ושום קמפיין פוליטי לא יוכל לשנות את זה".

לבסוף ביקש יששכרוף מהפרקליטות שכן להמשיך עם התיק ולהגיע לבית המשפט. "אני לא מפחד מהאמת", אמר. "אני קורא לפרקליטות ולממשלה, בואו נלך לבית המשפט. מה אתם אומרים? אתם באים או שאתם פחדנים?".

פרקליטות המדינה החליטה אתמול לסגור את תיק החקירה נגד דובר "שוברים שתיקה", דין יששכרוף. החקירה התקיימה בעקבות פנייתה של שרת המשפטים איילת שקד ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאחר שבעדותו בפני נציגי הארגון, הודה יששכרוף כי הכה פלסטיני בעת שירותו הצבאי בחברון.

‏לאחר הקביעה הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו לדברים. "'שוברים שתיקה' משקרים ומוציאים את דיבתם של חיילינו רעה בעולם", אמר. "היום עובדה זו קיבלה הוכחה נוספת, אם למישהו היה ספק. האמת מנצחת".

גם שרת המשפטים איילת שקד מסרה תגובה חריפה להחלטה. "‏מסתבר שדובר שוברים שתיקה הוא שקרן שמכפיש את מדינת ישראל בעולם", כתבה. "כל הכבוד לחבריו לפלוגה שלא נשארו אדישים ולא היו מוכנים להבליג על השקרים שלו. טוב שיצאה האמת לאור על הארגון הזה שעושה קופה על חשבון לוחמי צה"ל ואזרחי ישראל".