המועדון
המועדון "אלנבי 40" בת"א | צילום: חדשות 2

בית המשפט גזר היום (שלישי) במסגרת עסקת טיעון ארבע שנות מאסר על דליי מקטה, בן 24 מאור יהודה בגין ניסיון אונס ומעשה סדום בצעירה שבילתה עמו במועדון "אלנבי 40" באמצע חודש אוגוסט בשנה שעברה. מקטה תקף את הצעירה בת ה-18 בתא השירותים במועדון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הנאשם כפה עצמו על המתלוננת ולא הפסיק למרות שהיא התחננה להפסיק", נכתב בהכרעת בית המשפט. מקטה הודה בבית המשפט בביצוע המעשה והביע חרטה. בנוסף ל-4 שנות המאסר הוטל על מקטה שנת מאסר נוספת על תנאי וכן פיצוי של 20 אלף שקלים שיועברו למתלוננת.  

מקטה שינה את גרסתו במהלך החקירה: בתחילה הוא שמר על זכות השתיקה, לאחר מכן טען כי לא היה ביניהם מגע מיני ובהמשך "נשבר" וטען כי המעשים בוצעו בהסכמה. פרקליטות מחוז תל אביב החליטה להגיש כתב אישום נגד מקטה: עו"ד יעל הראל הציגה לבית המשפט המחוזי בעיר את כתב האישום.

העימות בין הנאשם באונס באלנבי 40 למתלוננת: "שתיתי הרבה, אבל אני זוכרת מה קרה"

לפי כתב האישום, מקטה הכיר את הצעירה בזמן שרקדו במועדון ב-11 באוגוסט. "המתלוננת, בת 18, הגיעה לבלות עם חברים בבר ברחוב אלנבי בתל אביב שם שתתה משקאות משכרים", טענו בפרקליטות, שציינו כי מקטה נכנס למועדון סמוך לשעה 06:40 בבוקר.

"הנאשם הציע למתלוננת שתרקוד עמו וסימן לה לבוא לעברו. המתלוננת טענה שאינה יודעת לרקוד, אך לאחר שהנאשם סימן לה לבוא לעברו, קמה ממקומה והתקרבה אליו במחשבה שהנאשם מוביל אותה לרחבת הריקודים ובכוונתו ללמדה לרקוד", צוין בכתב האישום.

עזרי עמרם, חדשות 2
מקטה בבית המשפט (ארכיון) | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בהמשך מקטה הוביל את הצעירה לתא השירותים בניגוד לרצונה - שם לטענת הפרקליטות בוצעו עבירות המין. "הנאשם הוביל את המתלוננת אל עבר מסדרון שגבל בתא שירותים, נכנס לתא וסימן למתלוננת להיכנס איתו. המתלוננת סירבה והנאשם תפס את ידה ומשך אותה אל תוך תא השירותים", ציינה הפרקליטות.

בתא השירותים "הצמיד הנאשם את גופה של המתלוננת לדלת, ניסה לנשק את פיה, וכשסובבה את פניה, נישק את לחיה וצווארה". בכתב האישום צוין כי המתלוננת ביקשה ממקטה להפסיק ואמרה לו כי היא לסבית ואינה מעוניינת במגע עמו: "הנאשם לא שעה לבקשתה שיחדל והמשיך במעשיו".