אריק רוזנטל. הציע עבודה לעובדת במעון רה"מ (צילום: אסף לב)
אריק רוזנטל. הציע עבודה לעובדת במעון רה" | צילום: אסף לב

על רקע הסכסוך המשפטי בין עובדת מעון ראש הממשלה לשעבר, שירה רבן, לבין רעיית ראש הממשלה, עו"ד נעמי לנדאו המייצגת את העובדת, נפרדה מאריק רוזנטל, יועץ התקשורת המייצג את פרקליטי התובעת נגד שרה נתניהו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רוזנטל היה מעורב גם בייעוץ עבור עו"ד לנדאו בתביעה של שירה רבן, עובדת ניקיון בבית רה"מ, נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. בסביבתו של אריק רוזנטל מוסרים כי "אריק הודיע לנעמי לנדאו אתמול בערב כי הוא לא יוכל להמשיך לספק לה שירותים, על רקע מחלוקת מקצועית על האופן שבו צריך לנהל את ההיבט התקשורתי בתיק של שירה רבן".

רעיית רה"מ שרה נתניהו (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
ייעץ גם בתביעה של שירה רבן נגד נתניהו | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

לפני כשבועיים פורסם כי רוזנטל, שייעץ למשרד גם בתביעתו של מני נפתלי, אף הציע לעובדת ניקיון בבית רה"מ הצעת עבודה. העובדת, עבדה יחד עם רבן בקומה השנייה של מעון רה"מ.

"שלום, שמי אריק, אנחנו לא מכירים", פנה אל העובדת בהודעת וואטסאפ יועץ התקשורת. "קיבלתי את הטלפון שלך ממכרים משותפים, אני מנכ"ל של חברה שעוסקת בתחום התקשורת, פרסום, יח"צ". בהמשך ההודעה הוא פונה אליה בהצעה: "אני רוצה להציע לך תפקיד אצלנו בחברה, אשמח אם תרימי אליי טלפון". לאחר כשעה היא לא עונה ויועץ התקשורת שולח הודעה נוספת: "רוצה לשמוע עוד פרטים?".

לאחר שהעובדת שואלת אותו במה מדובר הוא עונה לה: "אנחנו מחפשים לכמה תפקידים,אחד מהם הוא עוזרת אישית למנכ"ל, אם יש לך ניסיון אחר רלוונטי אפשר לבדוק את התאמתך גם לתפקידים אחרים". השיחה בין השניים הסתיימה בכך שהם סיכמו שידברו בהמשך.

אריק רוזנטל מסר אז בתגובה: "מהראיות שבידיי עולה כי נ.ק. ביקשה לסיים את עבודתה כבר בעבר אך כפי הנראה הופעלו עליה לחצים שלא לעשות זאת. אכן פניתי אתמול בערב לגברת נ.ק. בניסיון לסייע לה, מתוך דאגה אמיתית לשלומה וכחלק ממחויובותי כאזרח להעניק עזרה לזולת. אני מציע לכל הצוות המוכשר של משפחת נתניהו לעשות חשבון נפש עמוק, להסתכל במראה ולנסות להסביר לעצמים כיצד הם מוכנים לתת יד לפגיעה כל כך קשה בעובדים".

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר אז בתגובה: ״זהו רק קצה הקרחון של השיטות הבזויות בהן פועלת חבורת מני נפתלי, עורכי דינה נעמי לנדאו ושות׳ והיחצ״ן שלהם. אבל הציבור חכם ומבין שמדובר בטענות כוזבות ובשיטות פסולות שכל מטרתן להשחיר את שרה נתניהו ולפגוע בראש הממשלה. אין גבול לרדיפה ולרצח אופי, ולראייה הניסיון של היחצ״ן שלהם לגייס עובדת במעון ראש הממשלה ע״י הצעות עבודה מפתות ומצוצות מן האצבע. מי מציע בסמס תפקיד של עוזרת מנכ״ל למשהי שלא פגש מעולם, שבמקרה היא עדה מרכזית. כל הקנוניה נחשפת בסמס זה״.