אין תמונה
שיקר, וזוכה, יששכרוף (ארכיון)

פרקליטות המדינה החליטה היום (חמישי) לסגור את תיק החקירה נגד דובר "שוברים שתיקה", דין יששכרוף. החקירה התקיימה בעקבות פנייתה של שרת המשפטים איילת שקד ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאחר שבעדותו בפני נציגי הארגון, הודה יששכרוף כי הכה פלסטיני בעת שירותו הצבאי בחברון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת החקירה הצליחו החוקרים למצוא את ג'ולאני, הפלסטיני שאותו עצרו יששכרוף וחייליו. בחקירתו הודה הפלסטיני שנעצר לאחר שיידה אבנים על חיילי צה"ל, אך הכחיש את טענותיו של יששכרוף לפיהן מעבר למאבק לעצור אותו, הופעלה נגדו אלימות יוצאת דופן.

עדותו של ג'ולאני קיבלה חיזוק משמעותי ממפקד הפלוגה, שנחקר גם כן. "מפקד הפלוגה של החשוד מתאר את נסיבות המעצר, באופן זהה לאלה שמתאר ג'ולאני", נכתב בהחלטת הפרקליטות.

החוק יאסור על הפעלילם להרצות בבתי ספר
שוברים שתיקה (ארכיון) | צילום: חדשות 2

הפרקליטות קבעה כי עדותו של יששכרוף אינה נכונה וציינה שבחר להעצים את המצב בו היה. "מהראיות עולה כי החשוד בחר מטעמיו, להעצים סיטואציה של שימוש בכוח שהיה כדין, אשר אף 'נפגע העבירה' עצמו, לא ראה אותה כבלתי תקינה, ותיאר שימוש בכוח מצידו, שגלש לאלימות מיותרת ואכזריות", נכתב בהחלטה.

"לאחר בחינת הדברים החליטה המשנה לפרקליט המדינה, על דעת פרקליט המדינה, לסגור את התיק נגד החשוד בעילת חוסר אשמה", סוכם בההחלטת הפרקליטות.

שרת המשפטים איילת שקד מסרה בתגובה: "‏מסתבר שדובר שוברים שתיקה הוא שקרן שמכפיש את מדינת ישראל בעולם. כל הכבוד לחבריו לפלוגה שלא נשארו אדישים ולא היו מוכנים להבליג על השקרים שלו. טוב שיצאה האמת לאור על הארגון הזה שעושה קופה על חשבון לוחמי צה"ל ואזרחי ישראל".

‏מראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר: "'שוברים שתיקה' משקרים ומוציאים את דיבתם של חיילינו רעה בעולם. היום עובדה זו קיבלה הוכחה נוספת, אם למישהו היה ספק. האמת מנצחת".