בסיום הדיון בבית הדין לעבודה היום (רביעי) במהלכו ביקר השופט את התובעים נגד אשת ראש הממשלה נקלט על ידי צלם "החדשות" אבי כנר פרקליטם של בני הזוג נתניהו, עורך הדין יוסי כהן בשיחה עם מעסיקיו. "זה יהיה ניצחון אדיר", נשמע אומר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מיד בהמשך הסביר עורך הדין כהן לבני הזוג שהוא חייב לנתק את השיחה ולחזור לאולם הדיונים. "שרה, אני חייב לסגור", טען. "השופט קורא לי. רוה"מ אני חייב לסגור, קוראים לי".

שרה נתניהו ועו
שרה נתניהו ויוסי כהן, ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קיבל היום את טענותיה של אשת ראש הממשלה בדבר ליקויים בכתב התביעה שהוגש נגדה בגין יחס פוגעני במעון הרשמי של ראש הממשלה. "יש ממש בטענות בדבר ליקויים בכתב התביעה", אמר השופט. "יש דברים בכתב התביעה שלא ארשה אותם".

פרקליטה של המתלונן שירה רבן, עורך הדין אורן גרוס, טען כי השפה בה נכתב כתב האישום חיוני על מנת להסביר את הלך הרוח בזמן ההעסקה. השופט מצידו ענה כי "הלך הרוח אינו מעניין".

רבן תובעת מהמדינה כרבע מיליון שקלים לאחר שעבדה כחודש במעון ראש הממשלה וטענה כי אשת ראש הממשלה התייחסה אליה "כאל שפחה". התביעה הוגשה נגד שישה גורמים שהיו מעורבים בהעסקת התובעת: שרה נתניהו, חברת מוריה שירותי ניקיון אחזקה ושמירה, מדינת ישראל, יועצת ראש הממשלה לענייני חרדים רבקה פאלוך, יואב הורוביץ, ראש סגל משרד ראש הממשלה ונגד אפי אזולאי, אב הבית במעון ראש הממשלה.

רבן טענה באמצעות עורכי דינה, נעמי לנדאו ואורן גרוס כי "הועסקה כשפחתה האישית של הגברת נתניהו עד לאוקטובר 2017 עת נסה על נפשה ולא שבה למעון ראש הממשלה". לטענתה במהלך העבודה סבלה מצעקות רמות, השפלות הטחות אשמה לא מבוססות ואף איומים מילוליים ופיזיים.

עוד נטען בכתב התביעה כי חרפות ועלבונות היו עניין שבשגרה במעון ראש הממשלה, וכי הדבר הטיל מורא ופחד עליה ועל עובדת נוספת אותן כתב התביעה מכנה "שפחות". לדברי התובעת, לא פעם הפכו תקריות פעוטות להתפרצויות זעם קשות שיכלו אף להסתיים באופן קשה, כפי שאירע ביום מנוסתה של התובעת.