הרוחות סוערות בעקבות הראיון ב"מהדורה המרכזית" עם הפלסטיני שנטען כי הוכה על ידי דובר "שוברים שתיקה". בארגון תוקפים את הפרקליטות על התנהלותם בחקירת דין יששכרוף: "עליהם להכות על חטא, להתנצל ולפתוח מחדש את החקירה". מוקדם יותר הגיבו בפרקליטות לראיון עם אותו תושב חברון, והודיעו כי המקרה שהוצג אינו מוכר להם: "התיעוד איננו מתיישב עם האירוע אותו תיאר יששכרוף בחקירתו". ב"שוברים שתיקה" מתעקשים: "האמת יצאה לאור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפרקליטות טוענים שהתיאור שמסר יששכרוף לחוקרים מתאר מקרה בו לאחר מעצר סירב העצור לאיזוק ואז התבקש על ידי המ"פ לפעול לאזיקתו, ואז לבדו היכה את העצור עד אשר התעלף ודימם. "המרואיין מתאר מצב שבו, לטענתו, הוכה על ידי קבוצת חיילים רעולי פנים. ממילא ברור שאין קשר בין המקרים".

בפרקליטות הוסיפו כי יפתחו בחקירה חדשה לאור הריאיון. "ככלל, כל מידע המועבר לרשויות החקירה ואשר מגלה חשד כי בוצעה עבירה לכאורה, מצדיק בחינת אפשרות של פתיחה בחקירה", נמסר. "וכך ייעשה גם לגבי המקרה הנוכחי".

"חקרתם את הפלסטיני הלא נכון" | צילום: Activestills.org

מנכ"ל שוברים שתיקה, אבנר גבריהו, התייחס לאמירותיו של אל-נטשה. "היום הוכחנו שלא רק שאנחנו ארגון שהאמת היא נר לרגליו, אלא שיכולות התחקיר והמחקר שלנו טובות יותר מאלה של הפרקליטות והמשטרה", אמר לחדשות 2 Online והתייחס לטענת הפרקליטות שהמקרה המתואר לא מתיישב עם המקרה שתיאר יששכרוף. "כל חייל שעשה מעצר או בן אדם ששירת בשטחים מבין שאי אפשר לעשות מעצר לפלסטיני לבד, ברור שהיו שם עוד חיילים".

"האירוע שדין תיאר זה אירוע אחד", הוסיף גבריהו. "הוא מתאר את מה שהוא תיאר בעדות, את מה שהוא עשה. הוא לא דיבר על אנשים אחרים. אם הפלסטיני זוכר יותר, אז תחקרו את המקרה הזה. הם החליטו שלא להכות על חטא, להתנצל ולפתוח מחדש את החקירה, אלא לפתוח חקירה חדשה".

"השקר של הפרקליטות הוא שהם חוזרים ממה שכתבו בהחלטה המקורית", אמר גבריהו. "הם דיברו על אירוע אחד והם טעו. הם גם חקרו את הפלסטיני הלא נכון, גם לא חקרו את רוב העדים וגם יש עוד אירועים שמתיישבים עם העדות של דין ואנחנו מצאנו את המקרה הנדון. הגיע הזמן שבמקום ששי ניצן יתעסק בספינים תקשורתיים הוא יעשה את מה שמצופה ממנו ויתנצל".