החברה תשלם 63 מיליון שקל
החברה תשלם 63 מיליון שקל | צילום: רויטרס

בית המשפט המחוזי בתל אביב קנס היום (שני) את חברת סימנס ישראל ב-63 מיליון שקלים, לאחר שהודתה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע בפרשת השחיתות בחברת החשמל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

בנוסף, בית המשפט קיבל את הסכמת הצדדים להארכה בשנה של מינויו של המפקח החיצוני שמונה לחברה במסגרת ההסדר שנחתם עם החברה העולמית. עם מתן גזר הדין הפרשה מגיעה לסיום, לאחר שבכירים בחברת חשמל הורשעו במסגרת הסדר טיעון בקבלת שוחד, והוטלו עליהם עונשי מאסר משמעותיים.

ההודאה בביצוע עבירה של קשירת קשר לביצוע פשע במקום עבירות של מתן שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון שיוחסו לה בכתב האישום המקורי, תאפשר לסימנס ישראל להמשיך לגשת למכרזים ממשלתיים.

בפרקליטות מיסוי וכלכלה הביעו את שביעות רצונם מגזר הדין. "פרשת שחיתות בקנה מידה רחב היקף כמו זו דרשה משאבים ומאמצים רבים בחשיפתה", מסרו. "הפרשה הסתיימה בעונשי מאסר משמעותיים לעובדי הציבור בחברת החשמל שקיבלו שוחד, והטלת קנסות בסך מצטבר של מאות מיליונים על תאגידי חברת סימנס בארץ ובעולם - עבירות שחיתות דינן להתגלות".

בחקירת הפרשה השתתפו מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות לניירות ערך, במסגרתה בוצעו חיקורי דין ברחבי העולם, נוכח הצורך לחשוף את מנגנון הסתרת כספי השוחד באמצעות חשבונות קש.