נשק צה
שיתף פעולה עם קצין צה"ל, האמל"ח שנתפס | צילום: דוברות המשטרה

פרשת גניבת האמל"ח מצה"ל: תושב כפר טמרה בן 48 הורשע היום (שני) בביהמ"ש המחוזי בבאר שבע בגין עבירות של קשירת קשר לפשע במסגרת פרשת גניבת אמצעי לחימה מבסיס צה"ל בשדה תימן ומכירתם. על הנאשם, מוחמד זועבי, נגזר עונש של 15 שנות מאסר בפועל וקנס של 100 אלף שקלים, לאחר שהוכח כי יחד עם בנו וקצין צה"ל נוסף שהיה אמון על אבטחת אמצעי הלחימה, תכננו לגנוב תחמושת מבונקר למכרם תמורת סכומי כסף גדולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנו של הנאשם, עדי זועבי, שימש בתקופת המקרה כנהגו של קצין צה"ל, סרן שאד בשיר, שפיקד באותה עת על אבטחת בונקר התחמושת בבסיס שדה תימן שבדרום.

לפי כתב האישום, בפריצה לבונקר נגנבו 77 רימוני רסס, 13 טילי לאו וטיל מתאדור. בנו של הנאשם והקצין העמיסו את האמל"ח על רכב צבאי מסחרי שהיה ברשותם ויצאו מהבסיס. בהגיעם לצומת בית קמה, העבירו השניים את האמל"ח לרכבו של הנאשם. את התמורה, לפי פרטי החקירה, חילקו השלושה ביניהם.

77 רימוני רסס נגנבו
77 רימוני רסס נגנבו | צילום: דוברות המשטרה

"הנאשם נטל חלק מרכזי ומהותי בפרשה חמורה, הכוללת קשירת קשר עם גורמים בעלי יכולת גישה לבונקר צבאי, גניבת אמל"ח בכמות גדולה ומסוג מסוכן ביותר", קבע ביהמ"ש. "קיים פוטנציאל של ממש לפגיעה באזרחים ובבטחון המדינה, חשש שאף מתקיים גם היום כאשר לא אותר מלוא האמל"ח הגנוב".

במסגרת פרשת גניבת אמצעי לחימה בבסיס צה"ל בשדה תימן, נעצרו והועמדו לדין מספר נאשמים, חלקם חיילים וקצינים, ע"י הפרקליטות הצבאית.