רמי לוי שיווק השקמה
סניף רמי לוי (ארכיון) | צילום: פלאש 90 - נתי שוחט, חדשות

"הכה אותה עם קרש ובתוכו מסמר": אישה שעבדה בעבר ברשת החנויות של איש העסקים, רמי לוי, הגישה תביעה בגין התעמרות, שלטענתה סבלה ממנה במהלך תקופת העסקתה. כתב התביעה מתאר כיצד סבלה במשך חודשים ארוכים מאלימות פיזית והתעללות נפשית ממנהל העבודה שלה, תוך התעלמות מהגורמים הרלוונטיים ברשת.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכתב התביעה מוצגות טענותיה של העובדת בת ה-50 שלטענתה סבלה מיחס משפיל ממנהלה הישיר. "עת ישבה התובעת למנוחה במחסן עם עובדות ועובדים נוספים, לפתע המנהל הכה אותה בחוזקה בגבה עם קרש עץ שבתוכו היה נעוץ מסמר", נכתב בתביעה. "רק בדרך נס לא פגע המסמר בגופה של התובעת".

התביעה מפרטת מקרים נוספים בהם נהג מנהל העבודה באלימות כלפי העובדת. בנוסף, נטען בכתב התביעה, נהג המנהל לקלל ולהשפיל את העובדת, גם כשהיו בחברת עובדים נוספים בחברה ואף מול לקוחות בסניף.

עורך הדין של התובעת, עו"ד רן סיון, ציין כי מקרי האלימות וההשפלה תוארו בפני גורמים מרכזיים בסניף, בהם מנהל הסניף ומנהלת משאבי האנוש. לאחר שהתלוננה פעם נוספת בפני מנהל הסניף, החליט האחרון להעביר את התובעת למחלקה אחרת בסניף על מנת שלא תעבוד ישירות מול המנהל.

עו
עו"ד רן סיוון | צילום: באדיבות המצולם

לבסוף, כך מתואר בכתב התביעה, ביקשה ממנהל הסניף שישלח לה מכתב פיטורין, על מנת שלא תאלץ להתפטר ולאבד הכנסה. מנהל הסניף מצדו הסכים לדרישתה אך התנה זאת בכך שלא תגיש תביעה נגד החברה. לפני כחודש החליטה התובעת להתפטר מהמקום.

כפיצוי על אבדן ההשתכרות, הפיטורין ועל עוגמת הנפש תבעה המתלוננת סכום של כ-386 אלף שקלים.