מונית הכסף: חשבון בסך 150 אירו לתייר. אילוסטרציה
מוניות בנתב"ג | צילום: חדשות 2

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד יהודה בר-אור, יו"ר איגוד נהגי המוניות הארצי, ונגד האיגוד עצמו בעבירות של הגבלים עסקיים סביב מכרז המוניות המוזלות בנמל התעופה בן גוריון. על-פי כתב האישום, בר-אור והאיגוד פעלו לסיכול המכרז ואף תיאמו מחירים כשהנחו נהגי מוניות בכל רחבי הארץ לפעול בניגוד לתנאים שנקבעו בו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרקע לכתב האישום הוא המכרז של רשות שדות התעופה שפורסם בחודש מרס האחרון בו זכתה חברת "גט" בשיתוף מוניות "הדר" לאחר שאלו הציעו הנחה של 31% על מחיר המונה או על מחיר מחירון, לפי בחירת הנוסע.

ברשות להגבלים עסקיים טוענים כי בר-אור ואיגוד המוניות המליצו לנהגי המוניות לא לקחת נוסעים מנתב"ג בהנחה של 31% מהמחיר, אלא על פי מונה או על פי המחירון של משרד התחבורה "ובכך יסוכלו תוצאות המכרז". עוד נטען בכתב האישום כי בר אור הפיץ את ההמלצה בריאיונות ברדיו ובטלוויזיה, בפקסים שהועברו לעשרות תחנות מוניות לתלייה במשרדיהן ולהודעות SMS שהגיעו לכ-2,300 נהגי מוניות ברחבי הארץ.

לדברי הרשות להגבלים עסקיים, למהלכים של בר-אור ואיגוד המוניות היו השלכות משמעותיות. "לאחר מספר ימים, בשל אי חתימת החברות הזוכות על החוזה, בוטל המכרז. רשות שדות התעופה נאלצה לספק פתרונות זמניים עד לפרסום מכרז חדש".

בכתב האישום נטען כי בר אור ואיגוד המוניות לא קיבלו אישור מבית משפט או כל פטור שיאפשר להם להמליץ לנהגים לגבות מחיר שונה מכפי שנקבע במכרז, ולפיכך "קו הפעולה עלול היה למנוע או להפחית את התחרות בין חברי האיגוד. בכך היו הנאשמים צד להסדר כובל".

מטעמו של יהודה בר-אור נמסר: "פעלתי כחוק. קראתי לנהגים לנסוע לפי מונה ועל פי החוק וכל האשמות שהתערבתי במכרז הן לא נכונות. הכל יוכח בבית המשפט".