יונתן היילו
יונתן היילו בדיון בעניינו | צילום: נועם מושקוביץ, חדשות

שרת המשפטים איילת שקד המליצה לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לאפשר לאסיר יונתן היילו, שהורשע בהריגת עבריין שהתעלל בו מינית, לעלות לוועדת השחרורים בימים הקרובים. על פי החוק, היילו אמור היה להתייצב בפני הוועדה רק בעוד כשנה לאחר ריצוי שני שלישים מתקופת מאסרו. ריבלין צפוי לקבל את המלצת שקד, ועל כן קיימים סיכויים גבוהים לשחרור מוקדם של היילו מבית הכלא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היילו הורשע תחילה ברצח העבריין ירון איילין לאחר שרוצץ את גולגלתו של מי שתקף מינית מספר פעמים. העליון זיכה אותו בהמשך מאשמת רצח, הרשיע אותו בהריגה והעמיד את עונשו על 12 שנים בלבד.

עו
עו"ד אייזנברג המייצג את היילו | צילום: Azri Amram

לפני כשנה וחצי פרץ גל מחאה ציבורי שקרא לשחרורו של היילו, ובמסגרתו הגישו 65 חברי כנסת בקשת חנינה מהנשיא ריבלין. הנשיא דחה את הבקשה בעקבות התנגדותה של מחלקת החנינות של משרד המשפטים. עם זאת, לפני כמה חודשים הגיש פרקליטו, עו"ד אלון אייזנברג, בקשת חנינה נוספת מהנשיא תוך שהוא מציין בה כי היילו עבר בכלא טיפול לעברייני אלימות וטיפול לגמילה מאלכוהול.

נתונים אלה עומדים בבסיס ההמלצה של שרת המשפטים לאפשר להיילו לעלות כבר כעת לפני הוועדה בחלוף קצת יותר משש שנים מאז שנאסר. הנשיא כאמור צפוי לקבל את המלצת השרה ואם אכן תקבל ועדת השחרורים של שב"ס את בקשתו, הוא ישוחרר מן הכלא אחרי ריצוי חצי מתקופת המאסר.