ביקש להסיר האיסור. קצב (צילום: קובי גדעון, פלאש 90)
ועדת השחרורים תכריע. קצב | צילום: קובי גדעון, פלאש 90

חברי ועדת השחרורים יתכנסו הבוקר (ראשון) לדון בנימוקים בעד או נגד שהועלו בדיון ביום ראשון שעבר על קיצור עונשו של קצב. חברי הוועדה יידרשו להחליט בין שני כיוונים עיקריים שהסתמנו בדיון האחרון - דבריו של קצב מול כוונת הפרקליטות בעניינו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי הוועדה יצטרכו להתמודד מצד אחד, עם הדברים שאמר משה קצב בדיון הקודם בעניינו, בהם היתה לראשונה מעין הכרה ולקיחת אחריות כמו במשפטים האלה: "בחודשים האחרונים העמקתי בהליך הטיפול. שאלתי את עצמי למה הבחורות התלוננו? היום אני מבין שפגעתי בהן. טעיתי".

מצד שני, בפרקליטות ציינו כי בעוד שישה חודשים, בדיון הבא, תישקל בחיוב בקשה לקיצור העונש. כרגע, כך על פי הפרקליטות, עדיין מוקדם לקבוע אם משה קצב אכן היה על נתיב של שיקום.

רק אם הוועדה תחליט לקצר את העונש, והפרקליטות תודיע שאין בכוונתה לערער על ההחלטה, אז קיים סיכוי שמשה קצב ישתחרר לאחר כחמש שנים בכלא.  ההערכה היא שהסיכויים לכך קלושים שכן גם במקרה שהוועדה תחליט לשחרר, הפרקליטות תבקש פרק זמן של כמה ימים לדון בהחלטה ורק אז תודיע אם בכוונתה להמליץ על המהלך.

"קצב התנצל בפני מי שנפגע"

עורך דינו של הנשיא לשעבר משה קצב, ציון אמיר, אמר אמש (שבת) בתכנית "פגוש את עיתונות" כי קצב הביע התנצלות במהלך דיונים בוועדת השחרורים. עו"ד אמיר הוסיף כי להערכתו הוועדה תאשר מחר את שחרורו המוקדם של קצב מהכלא.

"קצב התנצל בפני כל מי שנפגע בדיון בוועדת השחרורים", אמר עו"ד אמיר. "הוא עדיין מכחיש את הטענות נגדו, אך הוא התנצל לא פעם ולא פעמיים".

אמיר הוסיף כי קצב ילך לפרויקט שיקום לאחר שישוחרר מהכלא. "אני מאמין שהוועדה תחליט לקצר את עונשו מחר", הבהיר.

בהכנת הידיעה השתתף משה נוסבאום.