חתונת השנאה (צילום: חדשות 2)
13 כתבי אישום. חתונת השנאה | צילום: חדשות 2

שורה של כתבי אישום בפרשת "חתונת השנאה": פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בעיר כתבי אישום נגד 13 נאשמים (5 מהם קטינים בני 14-17) בגין הסתה לאלימות או לטרור ועבירות נוספות. מכתבי האישום שהוגשו באמצעות עו"ד ארז פדן ועו"ד יפעת פנחסי-נבו, עולה כי במהלך חתונתו של אחד הנאשמים, יקיר אשבל, שהתקיימה באולם בירושלים בפברואר 2015, הונפו שלטים ועליהם התנוססה תמונת התינוק עלי דוואבשה מדומא שנרצח בפיגוע השנאה בדומא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

לפני החתונה, שנערכה בפברואר 2015, הודפסו תמונותיהם של בני משפחת דוואבשה סעד, ריהאם ועלי כפי שפורסמו בכלי התקשורת לאחר הפיגוע בכפר דומא, תמונה של התינוק עלי ותמונת הכתובת "נקמה". התמונות הודבקו על קרטונים וחוברו להם קרשים כך שניתן יהיה להניפם כשלטים בחתונה. במהלך החתונה שר אחד הנאשמים, סיני תור מרמת השרון, את השיר "יבנה המקדש". סיני תור הוסיף לשיר מלים ואמר פעמיים "ישרף, ישרף המסגד" וכן "יתפוצץ, יתפוצץ המסגד". במהלך השמעת השיר, רקד אחד הנאשמים, דניאל צבי משה פינר מכפר תפוח, כאשר כתוב על חולצתו "אין ערבים אין פיגועים" והניף בידו חולצה צהובה ועליה סמל תנועת "כך".

אנשים נופפו בנשקים. חתונת השנאה (צילום: חדשות)
שירי הסתה ונשקים ברחבת הריקודים | צילום: חדשות

במהלך החתונה החל סיני תור, זמר החתונה, לשיר שיר שמילותיו "זכרני נא וחזקני נא אך הפעם הזה האלוהים ואנקמה נקם אחת משתי עיני מפלשתים", מיד לאחר מכן, הוא המשיך ושר את פסוק כ"א ממזמור ק"ד בספר תהילים "הכפירים שואגים לטרף ולבקש מאל אוכלם". בעת הזאת, לקול השירים "זכרני נא" ו "הכפירים שואגים לטרף", החלו הנאשמים לרקוד עם כמה עשרות צעירים מבאי החתונה ובהם קטינים רבים, תוך שהם מניפים את ידיהם באוויר, וחלקם מניפים את תמונות משפחת דוואבשה, שני רובים אוטומטיים מסוג M4 (נשק קלעים צה"לי, אחד מהם שייך לחייל מנחם כהן) ו-M16 קצר, אקדחים או חפצים הנחזים להיות אקדחים, בקבוקי זכוכית אשר הוכנסו לתוך פייתם בדים כך שהם דימו בקבוקי תבערה וסכינים.

אחדים מהרוקדים רקדו כשהם רעולי פנים. במהלך הריקוד, אחדים מהרוקדים דקרו פעם אחר פעם תמונות משפחת דואבשה באמצעות סכינים, אחדים אף הציתו וקרעו את התמונות, וחלק מאוחזי הנשק אף דרכו את כלי הנשק, כל זאת בעוד סיני תור מעודד ומלהיב אותם בשיריו, ומעת לעת מחליף את מילות השיר "פלישתים" ב"פלסטין" בשיר "זוכרני נא" ובשיר "הכפירים שואגים" הוסיף את המילים "ריבונו של עולם אנחנו עוד רעבים", על מנת לשלהב את הרוקדים ולתמוך במעשיהם.

בני משפחת דוואבשה (צילום: חדשות)
נרצחו בדומא. משפחת דוואבשה | צילום: חדשות

על פי כתב האישום, במעשיהם פרסמו הנאשמים קריאות לעשיית מעשה אלימות או טרור או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות או טרור, תמיכה או הזדהות עימו, ועל פי תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה אלימות וטרור. כתב האישום הוגש באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נוכח אופי העבירות המיוחסות לנאשמים. התיק נחקר על ידי היחידה לפשיעה לאומנית של מחוז ש"י.

יו"ר השדולה נגד אירועי תג מחיר, ח"כ איציק שמולי, מסר בתגובה להגשת כתבי האישום כי "את תמונות הזוועה שהגיעו מחתונת הדמים צריך לגנות ולהוקיע באופן נחרץ והדרך לעשות זאת עוברת באופן חד משמעי דרך מיצוי כל חומרת הדין עם כל האשמים. מי שיכול לנופף בסכינים ולדקור תמונת תינוק הוא לא יהודי, לא ישראלי ולא ציוני ומקומו לא איתנו."