האקר, הקר, פורץ מחשבים, מחשב, קוד (צילום: backgroundstore, 123RF)
פרץ למחשבים - ויעמוד לדין | צילום: backgroundstore, 123RF

התחזה לאחרים, חדר לפרטיותם - ורימה אותם: פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית משפט השלום בעיר נגד ברוך אינדיג (26), חייל לשעבר בגלי צה"ל, בגין חדירה לחומר מחשב כדי לעבור עבירה אחרת, הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות, התחזות לאחר, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד לילך שלום, החל משנת 2013 ועד לאוגוסט 2015, איתר הנאשם בדרכים שונות עשרות חשבונות דואר אלקטרוני ואת פרטי הסיסמאות של מחזיקי החשבונות, ללא ידיעתם או הסכמתם. הוא חדר שלא כדין בהזדמנויות רבות ושונות, לחשבונות פייסבוק אישיים של אנשים שונים במטרה לבצע עבירות.

בחלק מהמקרים, שינה הנאשם את כתובות המייל בחשבונות האישיים והשתלט עליהם, ואף התחזה לאחרים, באמצעות הפייסבוק, בעודו מתכתב עם אנשים רבים. בזכות המידע הכוזב ומצגי השווא של הנאשם, הוא קיבל במרמה את שיתוף הפעולה שלהם, וכן תמונות אינטימיות של לפחות תשעה אנשים שונים.

בין היתר, הוא מואשם כי במועד שאינו ידוע חדר לחשבון הפייסבוק של ידידתו, שלא בידיעתה או בהסכמתה. עם קבלת הגישה לחשבון, השתמש הנאשם בחשבון האישי של הידידה כבשלו, תוך שהוא מציג עצמו בכזב בפייסבוק בשמה של הידידה, בחורה צעירה ולסבית. הנאשם התכתב עם נשים ואנשים שונים כשהוא מתחזה לה, ניהל עמם שיחות אינטימיות ומיניות, במסגרתן שלחו לו 8 נשים וגברים תמונות אינטימיות שלהם - במרבית המקרים תמונות עירום.

בנוסף, הנאשם מצא בחשבון הפייסבוק האישי של המתלוננת תמונות אינטימיות שלה, חלקן בעירום. במסגרת ההתכתבויות, שלח הנאשם תמונות של המתלוננת ל-11 אנשים, בנסיבות בהן יש כדי להשפילה או לבזותה, זאת מבלי ידיעתה של המתלוננת וללא הסכמתה. בחודש יוני 2015 יצר הנאשם חשבון פייסבוק חדש ופיקטיבי על שם יובל כהן, תוך שימוש בתמונות המתלוננת, בלי ידיעתה או הסכמתה, באופן המציג אותה כיובל כהן.

בפייסבוק מסיקים מסקנות (צילום: רויטרס, חדשות)
"חדר לחשבונות פייסבוק רבים: | צילום: רויטרס, חדשות

לא רק תמונות עירום: הנאשם גנב פרטי אשראי ממשתמשים ברשת  

עוד הוא מואשם שיצר מסמך כוזב אותו הפיץ לאחרים מכתובת מייל פיקטיבית הנחזית לכאורה ככתובת מייל של חברת גוגל, תוך שהוא יוצר מצג כוזב כי מדובר בהודעה מגוגל לפיה מישהו ניסה לפרוץ לחשבונות. המקבל התבקש לשלוח את הסיסמא הישנה והחדשה שלו, על מנת לוודא שחשבונו לא נפרץ. בדרך זו קיבל הנאשם במרמה, מאנשים שונים, מידע על חשבונות הדוא"ל שלהם.

על סמך המידע שקיבל, חדר הנאשם לחשבונות דואר אלקטרוני של אנשים שונים שלא כדין, העתיק מתוכם מידע והשתמש בו, שלא בידיעתם או הסכמתם. בין היתר העתיק הנאשם את פרטי כרטיס האשראי של מספר מתלוננים ובמקרה אחד ביצע רכישות בכרטיס. במקרה אחר חדר הנאשם לחשבון הדואר האלקטרוני של חברו, ומשם שלח הודעה לקבוצה בשם "מיניות ליברלית" כשהוא מתחזה לחברו בכזב. במסגרת זו קיבל הנאשם תמונות אינטימיות של חברי הקבוצה ושמר אותן, ובנוסף העתיק הנאשם תמונות שקיבל החבר מנשים אחרות.

באמצעות הפרטים הללו חדר הנאשם, שלא כדין, לחשבונות פייסבוק רבים, ובחלק מהמקרים העתיק תמונות של נשים ושמר אותן, ללא ידיעתן והסכמתן. הנאשם העתיק את התמונות האינטימיות שאיתר בחשבונות הפייסבוק האמורים אל מחשבו של חבר בגלי צה"ל, ללא רשות, וללא ידיעת החבר, ושמר אותם במאגר במחשב, עד שהתבקש למחוק את המאגר. הנאשם איתר באחד המחשבים של גלי צה"ל תמונות אינטימיות, כולל תמונות עירום של אחת העובדות במקום, והעתיק אותן ללא ידיעתה והסכמתה.