בית משפט השלום בירושלים אישר את עסקת הטיעון שנחתמה בין הפרקליטות לרב אליעזר ברלנד. במהלך הדיון אמר הרב שהורשע בעבירות מין כי "על מעשיי בימי התנ"ך הייתה מגיעה סקילה ושריפה, אבל היום החוקים הם שונים – יש הקלות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אני מתחרט מעומק הלב על כל פגיעה שלי באיש ובאישה שנגרמה במישרין או בעקיפין", המשיך הרב שהורשע בעבירות של מעשים מגונים והטרדות מיניות, וצפוי להישלח למאסר של שנה וחצי בלבד.

לאחר שהוגשה בקשה להסדר טיעון בעניינו של הרב ברלנד - ולאחר שהודה והורשע בעבירות מין שביצע בשתי מתלוננות, נחשפו תמלילי התצהירים המצמררים של אחת המתלוננות בפני בית המשפט. עוד נחשפו תמלילים של בעלה, שהותקף על ידי חסידיו של הרב. השניים סיפרו על מסכת ייסורים קשה שהם עוברים מאז התפוצצה הפרשה.

"אני חולמת איך הוא אונס אותי" 

"אינני יכולה לתאר את הסבל המתמשך שהנאשם גרם לי, הן כשתקף אותי מינית והן לאחר מכן", סיפרה האישה. "מבחורה צעירה בת 18 שזה עתה התחתנה עם בחיר ליבה יחד עם כל הרגשות והתקוות לחיים של אהבה ועתיד מזהיר, חיי התהפכו בן רגע. הנאשם שהיה עבורי דמות נערצת, אב רוחני, והסמכות, פגע בי אנושות. נכנסתי אליו בחרדת קודש לקבל ממנו ברכה והוא נצמד אלי הכניס את ידו לחזה שלי ומישש את לשונו לתוך פי והחל למצוץ לי את הלשון ושערות זקנו נכנסו לפי".

"מאז שזה קרה, אני לא אותה אשה שהייתי. אני קמה מסוייטת בלילות, חולמת איך שהוא אונס אותי", הוסיפה לשחזר. "מאז התקיפה שתקף אותי הנאשם ה'צדיק', איני יכולה לקיים יחסי אישות ראויים עם בעלי. אני נרתעת ממגע מיני וממגע גופני. אני נזכרת איך הרב פגע בי ובא לי להקיא. הנאשם גזל ממני את שמחת החיים שהייתה לי, הייתי כלה צעירה ותמימה שחייה נהרסו בן לילה".

"בעלי ואני קיבלנו איומים בלתי פוסקים" (צילום: חדשות 2)
"בעלי ואני קיבלנו איומים בלתי פוסקים" | צילום: חדשות 2

עוד סיפרה האישה על היחס לו היא זוכה מנאמניו של הרב, שלטענתה רודפים אותה ואת בעלה - והופכים את חייהם לגיהנום: "מאז שהעזתי להתלונן, לפני כארבע שנים, ועד היום, אני נרדפת עד צוואר, על ידי חסידיו ועושי דברו. לנאשם הייתה היכולת להפסיק זאת, אילו רק היה חפץ בכך, והוא לא זו בלבד שלא עשה כן אלא אדרבא, הסית נגדי ונגד בעלי, ואף שלח אנשים לתקוף את בעלי בצורה חמורה, 'לשבור לו את העצמות' ושניים מחסידיו של הנאשם אכן ביצעו את הוראתו".

"אם הנאשם ייצא בקרוב לחופשי חיי יהיו נתונים בסכנה פשוטו כמשמעו", היא הזהירה. "אם בעבר הנאשם הורה לחסידיו לשבור לבעלי את העצמות, ובעלי הוכה עד שנזקק לטיפול רפואי, ולתפרים, וזאת רק בגלל שהוא סיפר שהוא ראה אותו מקיים יחסים עם אחת מהחסידות, מה יקרה עכשיו, לאחר שבגלל תלונתי הנאשם ישב בכלא?".

"ראיתי איך הוא תוקף ילדות קטנות"

מ' הייתה רק בת 14 כשהגיעה לראשונה לביתו של הרב ברלנד בביתר עלית. "התרגשתי", סיפרה. "על שזכיתי להתקבל אצל הרב המנהיג ולקבל ממנו הדרכה". לדבריה של מ', היום בת 19, הרב לא המתין אפילו שנייה אחת. "הוא תפס אותי חזק וחיבק אותי מאוד חזק והתחיל לנשק אותי בפה ובפנים. הוא נגע בי, הכניס ידיים ושם עליי את הטלית ואמר את התיקון הכללי".

הרב ברלנד, ארכיון (צילום: Yonatan Sindel/ Flash90)
הרב ברלנד בביהמ"ש. ארכיון | צילום: Yonatan Sindel/ Flash90

במשך קרוב לשנה מ' הגיעה לביתו של הרב ברלנד כמעט כל לילה, מחכה שיקרא לה למשרדו ובחדר הסגור הוא שב וביצע בה מעשים מגונים. מ' אומרת כי מעשיו של הרב בתוך החדר היו ידועים. "אני רואה את עשרות הנשים שנכנסות ויוצאות משם ולכולנו ברור מה קורה בחדר בפנים. אני רואה איך הוא תוקף ילדות קטנות בנות חמש ועשר. היום אני מסתכלת אחורה ואני אומרת שזה לא ייתכן שזה השיח בין ילדות בנות 14-15 על מגע עם גבר בן 77".

הרב ברלנד הואשם במעשים מגונים, כולל בקטינה, ובהטרדות מיניות בארבע נשים. בהסדר הטיעון שהתגבש הרב ברלנד הודה באישומים מרוככים שנעדרו מהם סממנים מיניים בולטים. שתיים מארבע המתלוננות נגדו הוצאו מכתב האישום ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בלבד, מהם נוכתה כל התקופה שהוא כבר ריצה במאסר בדרום אפריקה ובישראל. אחרי הפחתת שליש, הרב ברלנד ירצה רק חודשים ספורים בכלא.

עורך הדין אפרים דימרי המייצג את הרב ברלנד אמר בסיום הדיון היום: "אני שמח שבית המשפט אישר את הסדר הטיעון ואת העונש של 18 חודשים כפי שהוסכם עם התביעה. מדובר בעונש סביר מול המעשים בהם הודה הרב, המצויים כפי שטענו לאורך כל הדרך, ברף הנמוך של העבירות. אני מקווה שבניכוי שליש מתקופת המאסר, ובהתחשב בתקופה הארוכה שבה מצוי הרב במעצר בדרום אפריקה ובישראל, יוכל הרב להשתחרר ממאסרו בתוך חודשים ספורים ולשוב להנהיג את ישיבת שובו בנים כבעבר".