נעמה ואופק בוכריס בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
בוכריס ורעייתו בבית הדין | צילום: חדשות 2

תא"ל (במיל') אופק בוכריס הורשע הבוקר (ראשון) בבעילה אסורה בהסכמה ובהתנהגות בלתי הולמת, זאת בהתאם לאישומים שיוחסו לו במסגרת הסדר הטיעון. בוכריס הודה בעבירות לעיניה של אחת המתלוננות נגדו, שהגיעה הבוקר בפעם הראשונה לדיון בבית הדין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בוכריס התייצב הבוקר לדיון בעניינו בבית הדין בבסיס הקריה בתל אביב, כשרעייתו לצדו. מלבד שינוי סעיפי האישום, במסגרת הסדר הטיעון שהושג בהליך גישור, יוטל על בוכריס עונש של מאסר על תנאי והורדה בדרגה אחת לדרגת אל"מ. עוד קבעה השופטת בדיון כי בוכריס יישלח להערכת מסוכנות.

לפני כשלושה שבועות פורסם לראשונה בחדשות 2 כי המתלוננת המרכזית נגד בוכריס הביעה הסכמתה להסדר הטיעון שהושג. המתלוננת ושתי פרקליטותיה - עו"ד ליאת בהר כהן ואביטל בנון - נפגשו עם התובעת הצבאית הראשית ולמדו ממנה על פרטי ההסדר. המתלוננת ופרקליטותיה העבירו מספר הערות, אך הבהירו כי היא לא תתנגד לעסקה.  

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, הגיבה בזעם להסדר המתגבש: "הסדר הטיעון המתגבש עם בוכריס הוא שערורייתי ומקומם. הכחשותיו הנמרצות של בוכריס מתגלות כחסרות שחר והנה הקצין הנערץ מודה כי עבר עבירות מין קשות כלפי פקודותיו. לא ייתכן כי קצין כה בכיר יחמוק ללא עונש משמעותי, לא יעלה על הדעת שהוא לא יישלם על מה שביצע ולא ישב מאחורי סורג ובריח".

יו"ר נעמת, גליה וולוך, תקפה אף היא את העונש המקל שניתן בוכריס. "יש לכבד את רצונה של המתלוננת בהסדר טיעון שיחסוך ממנה את הסבל והחשיפה שבמשפט מתוקשר. יחד עם זאת, כי בית הדין יחמיר את העונש שנקבע בהסדר הטיעון". לדבריה, החמרת העונש תעביר את המסר הראוי הן לעברייני מין והן לחיילות ובני משפחותיהן. "עונש חמור יבהיר כי דמן של נשים אינו הפקר", היא הבהירה. בנוסף, דרשה וולוך מהרמטכ"ל שלא לזמן את בוכריס לשירות מילואים.