איתי פרוים ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
איתי פרוים ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

באוגוסט 2010 התחשמל למוות איתי פרוים בן ה-5 בבריכה בקריית מוצקין. חקירת המשטרה העלתה כי התקנתו של כבל החשמל בבריכה בוצעה באופן שאינו בטיחותי וכעת מסתמן הסכם טיעון בין הפרקליטות לבעלי הקאנטרי שהואשם בגרימת מוות ברשלנות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כמעט 6 שנים לאחר האירוע הטרגי, הודה בעלי הקאנטרי בקריית מוצקין בגרימת מוות ברשלנות במסגרת הסדר טיעון וכעת מסתמן שהפרקליטות תדרוש להטיל עליו עונש של עבודות שירות. מחר (רביעי) ייפתח בבית משפט השלום בקריות שלב הטיעונים לעונש, אליו יגיעו גם בני משפחתו של איתי ז"ל.

פרחים על קברו של איתי פרוים (צילום: חדשות 2)
פרחים על קברו של איתי פרוים | צילום: חדשות 2"הנאשם לוקח אחריות, יחד עם זאת ברקע הייתה רשלנות של משטרת ישראל אשר לא חקרה את הגורמים שהביאו לקיום המחדל, במיוחד של אלה אשר התקינו את הבריכה ברשלנות פושעת, והביאו לתוצאה הנוראית מכל", מסרו עורכי הדין שאדי סרוגי ותמי מאולמן המייצגים את הנאשם. "אין ספק כי אלמלא הותקנה הבריכה על ידי הספקים ברשלנות ובחוסר מקצועיות לא היה קורה האסון, וחלקו של מרשנו נובע מאחריותו כבעלי הבריכה".

משפחתו של איתי ז"ל הבהירה כי תגיב להסדר הטיעון המסתמן בבית המשפט. "המשפחה תגיב לאחר גזר הדין ודבריה יישמעו במעמד הטיעונים לעונש", אמר לחדשות 2 Online עו"ד רועי קרן שמייצג את המשפחה.

כבל חשמלי שהותקן באופן לא בטיחותי

ב-2010 לאחר שהתחשמל בבריכה בקאנטרי בקריית מוצקין, פונה איתי פרוים בן ה-5 לבית החולים רמב"ם שבחיפה, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. בבית החולים הסבירו כי סיבת המוות היא כשל כלל מערכתי שנגרם כתוצאה מדום לב ממושך.

אין תמונה
פרקליט המשפחה עו"ד רועי קרן
עו"ד תמי אולמן ועו"ד שאדי סרוג'י פרקליטי (צילום: חדשות 2,  שאדי סרוג'י)
עו"ד תמי אולמן ועו"ד שאדי סרוג'י פרקליטי | צילום: חדשות 2, שאדי סרוג'ייומיים לאחר התאונה הקשה, קבע מהנדס חשמל מטעם המשטרה כי התקנת הכבל החשמלי בבריכה בוצעה באופן בלתי בטיחותי ובאופן שמסכן באופן חמור את המתרחצים. בעלי הקאנטרי נעצר בחשד לרשלנות, מאחר שהכבל שהוביל להתחשמלותו של איתי היה אמור להיות מבודד ומוסתר מתחת לקרקע - ולא חשוף ובאוויר.