ניצב ריטמן פורש מלהב 433 (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
ניצב רוני ריטמן | צילום: חטיבת דובר המשטרה

בג"ץ הורה היום (שני) למשטרה להסביר מדוע לא ננקטו צעדים מנהליים נגד ראש להב 433 ניצב רוני ריטמן בעקבות חומר שנצבר בעניינו בגין טענות להטרדה מינית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי חומר החקירה בנושא התלונה כנגד ניצב ריטמן הוצג בפני היועץ המשפטי לממשלה שמצא, לאחר בחינת חומר הראיות, כי אין מקום להגשת כתב אישום. "גם מפכ"ל המשטרה עשה כן ובחן מקרוב את כל החומר בנושא והגיע למסקנה דומה", אמרו במשטרה.

"היות ומדובר בהליך שלא היתה לו שום במה להתברר (מה שנוצל בציניות על ידי מי שהיו מושא להליך משמעתי חמור) משטרת ישראל שמחה על ההזדמנות להציג את שיקוליה לבית המשפט ובאמצעותו לציבור, להסביר באופן שקוף את מכלול השיקולים שהביאו להחלטה ולהסיר את הסוגיה מסדר היום", נמסר.

"לצערנו, לא מעט גורמים מחוץ לכתלי בית המשפט בחרו לצדד במי שביצעו עבירות משמעתיות חמורות ולנהל קמפיין חסר כל ביסוס כנגד המשטרה", ציינו במשטרה. "משטרת ישראל נלחמת בשנתיים האחרונות בתופעת ההטרדות המיניות בתקיפות ובשנה האחרונה גם בכלים שאף ארגון אחר טרם אימץ. התוצאות מדברות בעד עצמן".

"הצגת הדברים בפני בית המשפט, מהווה הזדמנות להזין את השיח הציבורי בעובדות ולהתמודד עם המניפולציה שמבצעים בעלי העניין בכלי התקשורת מזה שנה תמימה", הדגישו במשטרה.

בנובמבר 2015 נחקר ראש להב 433 רוני ריטמן במחלקה לחקירות שוטרים, לאחר שקצינת משטרה הגישה נגדו תלונה בטענה כי ניסה לכפות את עצמו עליה. התיק נגד ריטמן נסגר והוא חזר לתפקידו בראש היחידה.

קצינת המשטרה שהתלוננה נגד ריטמן בגין עבירות מין, עתרה בחודש מאי לבג"ץ בדרישה להדיחו מתפקידו כמפקד להב 433.

הקצינה הגישה את העתירה לאחר שמפכ"ל המשטרה רוני אלשיך החליט להשיב את ניצב ריטמן לתפקיד, בהתאם להחלטת היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין לסגור את תיק החקירה נגד הניצב.

עורכי הדין אייל כהן, אופיר סטרשנוב וירון לונדון, המייצגים את ניצב רוני ריטמן מסרו בתגובה: ״ניצב ריטמן סומך על המפכל והיועץ המשפטי לממשלה שבחנו את הדברים ביסודיות ושם את מבטחו בשופטי בג"ץ".