קצב ביציאה לחופשה. ארכיון (צילום: עזרי עמרם)
התגובות חלוקות. קצב | צילום: עזרי עמרם

לאחר שבקשתו לקיצור עונשו נדחתה בעבר, קבעה היום (ראשון) ועדת השחרורים כי הנשיא לשעבר משה קצב, שריצה 5 מתוך 7 שנות המאסר שנגזרו עליו, ישוחרר לביתו. רעייתו של הנשיא לשעבר, גילה קצב, אמרה בשיחה עם מקורביה כי היא "שמחה על ההחלטה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אחיו, ליאור קצב, אמר כי במשפחתו "עדיין נרגשים מההחלטה". קצב הודה למברכים ובירך "הודו לה' כי טוב - כי לעולם חסדו". עורך דינו של קצב, עו"ד ציון אמיר, סיפר כי קצב פרץ בבכי ולא שלט ברגשותיו בעקבות ההחלטה.

"אני מצטער שהוא לא שמע לי מלכתחילה בנוגע לעסקת הטיעון, והיה חוסך לעצמו את כל השנים האבודות", אמר עו"ד אמיר. 

עם זאת, לא כל התגובות להודעת השחרור היו שמחות ומפרגנות. אודליה כרמון, א' ממשרד התחבורה, כינתה את החלטת ועדת השחרורים "החלטה אומללה".

"אין גבול לביזיון". כרמון (צילום: חדשות 2)
"החלטה אומללה". כרמון | צילום: חדשות 2


"ועדת השחרורים קיבלה החלטה המבהירה לנשות ישראל כי אנו בסדום, ואין גבול לביזיון", אמרה כרמון. "שחרורו המוקדם של האנס המורשע, המסרב להכיר בחטאו, ביום בו קצין צבא מהולל, רב באולפנה, ראש עיר ויושב ראש ועדת חוקה מואשמים באלימות מינית - מעידה על השפל הערכי והמוסרי של החברה בה אנחנו חיים".

גם ח"כ זהבה גלאון (מרצ) גינתה את ההחלטה. "היום נפלה החלטה פחדנית ונגועה של ועדת השחרורים לשחרר את משה קצב מהכלא", כתבה גלאון בעמוד הפייסבוק שלה. "הוועדה נכנעה למניפולציות של קצב ומקורביו ושוכנעה מהאמירה הרפה והקלושה שלו על נפגעותיו - 'ייתכן וטעיתי כשלא הבחנתי שנפגעו'", הוסיפה גלאון. "עצוב שאמירה כזו נתפסת כהתקדמות של מי שממשיך לכפור בעבירות המין הקשות שהורשע בהן, של מי שמקורביו ניהלו - ועדיין מנהלים - מסע שיסוי אלים נגד הנשים שנפלו קורבן לפשעיו".

מעצר בית לילי ואיסור יציאה מהארץ

היום קבעו חברי ועדת השחרורים כי הנשיא לשעבר משה קצב שהורשע באונס ישוחרר מהכלא. בעקבות ההחלטה הגישה הפרקליטות בקשה לעיכוב ביצוע על מנת לבחון את עניין הגשת ערעור, ווועדת השחרורים נענתה לבקשה והחליטה על עיכוב ביצוע של 7 ימים. מדובר בדיון השלישי בעניינו של קצב, לאחר ששתי בקשות השחרור הראשונות שלו, בחודש אפריל ובחודש אוגוסט, נדחו.

ההגבלות שחלות על קצב
ההגבלות שיוטלו על קצב | צילום:
ההגבלות שחלות על קצב
ההגבלות שיוטלו על קצב | צילום:

במסגרת ההחלטה, יוטלו על קצב מספר תנאים מגבילים, בהם מעצר בית החל מן השעה 22:00 ועד השעה 06:00 למחרת היום, בכל ימות השבוע, חובת חתימה במשטרה פעם בחודש ואיסור יציאה מהארץ ללא אישור.