זירת הדקירה, בחודש שעבר
זירת הדקירה, בחודש שעבר | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

ריב בין אחים הוביל לדקירה והריגה: הבוקר (שני) הוגש כתב אישום חמור נגד צעיר מפתח תקווה, שלדברי הפרקליטות הרג בחודש שעבר את אחיו באמצע הרחוב. דוד דיגמי בן ה-28 חשב שאחיו ניסים דגמי ז"ל בן ה-41 גרם לחבלה ברגלו ואף חש שהוא "מירר והרס את חייו" - כך לפי כתב האישום - ולכן הוא החליט לפגוע בו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאשם אף התלונן במשטרה, כשבוע לפני המקרה, וטען כי אחיו ניסים תקף אותו כחצי שנה קודם לכן. בבית אביהם נמצאו בעבר חפצים שבורים רבים, והריב בין האחים היה מוכר וידוע למשטרה - כך לפי דוחות סיירי המשטרה. התכנית יצאה לפועל ב-20 בנובמבר, והדקירה הובילה למותו של ניסים ולמעצר האח: הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של דיגמי עד תום ההליכים.

לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד גל רוזנצוויג, דיגמי עקב אחר אחיו שרכב על אופניים ברחוב הבעל שם טוב בפתח תקווה. בשלב זה הוא עצר את רכבו בצד הכביש ו"יצא מתוכו כשהוא אוחז בידו סכין, רץ לעבר המנוח וללא דין ודברים דקר אותו מאחור שש פעמים באזור הירכיים. אחת הדקירות גרמה לפצע דקירה בעומק 7 ס"מ בירך האחורית של המנוח, אשר כתוצאה ממנה נפטר המנוח".

האח ניסים נפל מאופניו, בזמן שאחיו התוקף דוד נמלט מהמקום ברכבו: בפרקליטות טענו כי הוא "הותיר את המנוח מתבוסס בדמו על הארץ". בתחילה דווח כי הדקירה היא קטטה בין נהגים, אך תוך זמן קצר התברר הרקע לאירוע ודיגמי נעצר על ידי שוטרים שהוזעקו למקום. בחלוף זמן קצר נעצר הנאשם על ידי שוטרים שהוזעקו למקום, והוא נותר במעצר מאז.

דקר ונמלט
דקר ונמלט | צילום: מד"א

בניגוד לגרסת הנאשם: לא נמצא דם על שרשרת האופניים

בבקשה להאריך את מעצרו של דיגמי עד תום ההליכים ציינו בפרקליטות כי שלושה עדי ראייה - נהג אוטובוס, נוסעת ועוברת אורח ברחוב - ראו אדם שתואם לתיאורו של דיגמי דוקר את המנוח ונמלט מהזירה ברכב מסוג "יונדאי גטס" כחולה. נוסעת האוטובוס דיווחה למשטרה כי נהג האוטובוס ביקש לרשום את מספר הרכב - והיא שמעה אישה שצועקת את מספר הרכב של דיגמי.

בידי המשטרה והפרקליטות נמצא גם סרט מצלמת אבטחה, שתיעד את הרכב עוקב אחר רוכב האופניים - ואת הנהג יוצא עם סכין. גם במצלמות האבטחה נצפה מספר הרכב ששייך לנאשם. בזירה נאספו ממצאים כגון כתמי דם, וגם הסיירים שהוזעקו למקום ואיתרו את החשוד דיווחו על סימני הדם שנמצאו על גופו ובגדיו של דיגמי. מומחית DNA אמרה כי פרופיל כתם הדם על גופו ובגדיו של דיגמי "יכול להתאים לפרופיל של המנוח".

דיגמי הודה כי היה נוכח בזירה ואף יצר מגע עם המנוח, אך טען שהם תקפו אחד את השני בבעיטות ואחיו "נחבל כשנפל על שרשרת אופניו". בהמשך החקירה הוא שמר על זכות השתיקה ונמנע מלספק הסבר לראיות המפלילות אותו. "המשיב מסר בחקירתו מניע למעשיו לפיו סבר כי המנוח הרס את חייו", נכתב בבקשת הארכת המעצר - ובפרקליטות ציינו כי גרסתו של דיגמי סותרת את זו של עדי הראייה ואת החבלות שנמצאו על גופו של האח המנוח. כמו כן, לא נמצאו סימני דם על גלגל השיניים של האופניים.

"כנגד המשיב קמה עילת מעצר, נוכח טיב העבירה בה הואשם המקימה חזקת מסוכנות", נכתב בבקשה. "טיב העבירה ונסיבות ביצועה מלמדות על מידת הסיכון הנשקפת מפני המשיב לציבור". עוד הדגישו בפרקליטות כי קיים חשש ששחרורו של דיגמי יביא לשיבוש הליכי משפט או התחמקות ממשפט - והסבירו כי הוא הסתיר את הסכין ועל כן הוא עלול להשפיע על עדים.