נבות תל-צור, ארכיון (צילום: חדשות 2)
נבות תל-צור, ארכיון | צילום: חדשות 2

בסוף פרשת "הולילנד" - הסדר טיעון לפרקליטו של אולמרט: עו"ד נבות תל-צור, שייעץ לשולה זקן לא לחתום על הסדר טיעון, יושעה ל-12 חודשים מעריכת דין - כך עולה מהסדר טיעון שהוגש היום (רביעי) לבית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין. תל-צור, שייצג את אולמרט בפרשה שבגינה נשלח לכלא, יודה בעבירה של התנהגות שאינה הולמת. במקביל, הוחלט כי התיק הפלילי נגד עו"ד תל-צור ייגנז.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

את הסדר הטיעון הגיש פרקליט המדינה שי ניצן, "בשל התנהלותו של עו"ד תל-צור מול הגברת שולה זקן, ברקע של משפט הולילנד" - כך לפי ההודעה. הצדדים יודיעו לבית הדין על הסדר הטיעון, ותל-צור יודה בעובדות בהתאם להסכמה על העונש. בית הדין המשמעתי יוכל לגזור על תל-צור השעייה נוספת על תנאי.

בקובלנה המשמעתית נאמר כי תל-צור "היה חברו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, וייצג אותו בעבר בעניינים שונים, ייעץ לו ודאג לאינטרסים שלו גם בתיקים בהם לא ייצג אותו". שולה זקן, ששימשה כראש לשכתו של אולמרט, התייעצה גם היא עם תל-צור ונתנה בו אמון. זקן, ביוזמתה, נפגשה עם אולמרט כדי לשמוע את עמדתו על הסדר הטיעון שהוצע לה בפרשת הולילנד - וראש הממשלה לשעבר הציע לה להיפגש עם תל-צור.

זקן ואולמרט בבית המשפט (צילום: יוסי זמיר, פלאש 90)
זקן ואולמרט בבית המשפט | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

"תל-צור אכן נפגש עם זקן לבקשתה, בבית אמה, וזאת ללא ידיעתם של עורכי דינה", נכתב בהסדר. "בפגישה דן תל-צור עם זקן וייעץ לה בקשר להסדר הטיעון. הוא המליץ לה שלא לחתום עליו, מתוך כוונה לסייע לאינטרס של אולמרט חברו, וזאת על אף שבין זקן לאולמרט היה ניגוד אינטרסים באותו עניין".

בהמשך הציע תל-צור לזקן, בשמו של אולמרט, כי ראש הממשלה לשעבר "יפעל לכך שמקורבים אליו ישלמו לזקן שכר עבודה מוגדל" וגם יעניקו לה סיוע כספי למימון סניגור פרטי אם לא תמשיך להיות מיוצגת על ידי סניגוריה. הקובלנה הוגשה בידי פרקליט המדינה, בהיותו אחד מארבעת הגופים שחוק לשכת עורכי הדין העניק להם סמכות (מקבילה) להגיש קובלנה בשל עבירת משמעת.