משה קצב (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)
משה קצב | צילום: נתי שוחט / פלאש 90

א' ממשרד התיירות, שנאנסה על ידי משה קצב, הגיבה הערב (ראשון) להחלטת ועדת השחרורים לקצר את עונשו. "אין לי עניין להמשיך ולהיאבק בהחלטה גם אם היא שגויה בעיניי", הבהירה א'. "לאחר שעניינו של העבריין האנס משה קצב הגיע בשלב זה לקיצו, הגיעה העת שהרשויות ישקיעו מאמץ ומחשבה כיצד לסייע בליווי ותמיכה של הנשים שעברו פגיעה כפי שאני חוויתי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"ממרחק הזמן, ניתן לראות כמה הפגיעה הייתה קשה ועד כמה היא שיבשה את מהלך חיי ומדובר בכל תחומי החיים", הוסיפה א'. "הטיפול בנפגעות חייב להיות רב תחומי תוך הבנה שמדובר בתהליך ריפוי, שיקום ובנייה מחדש של מסלול החיים שנפגם".

"למרות השינוי ביחס של החברה לאנסים והשיפוט ההולך ומחמיר, התופעה של פגיעה בנשים על ידי בכירים בעלי כוח ושררה לא עברה לצערנו מהעולם ועדיין מתרחשת בחדרי חדרים", ציינה הנאנסת. "בהזדמנות זו אומר שמעבר למיצוי הדין עם הפוגעים, הגיעה העת לשמוע את קולן של הנשים הנפגעות, לדבר על צרכיהן ולפרוש עבורן מערך סיוע מקצועי רב תחומי ומעמיק שלו הן כל כך זקוקות, שיתמוך וילווה אותן בהמשך הדרך".

קצב ביציאה לחופשה. ארכיון (צילום: עזרי עמרם)
יוצא מהכלא. קצב | צילום: עזרי עמרם

גם אודליה כרמון, א' ממשרד התחבורה שהתלוננה על הטרדה מינית מצדו של קצב, הגיבה לשחרור וכינתה את החלטת ועדת השחרורים "החלטה אומללה". "ועדת השחרורים קיבלה החלטה המבהירה לנשות ישראל כי אנו בסדום, ואין גבול לביזיון", אמרה כרמון. "שחרורו המוקדם של האנס המורשע, המסרב להכיר בחטאו, ביום בו קצין צבא מהולל, רב באולפנה, ראש עיר ויושב ראש ועדת חוקה מואשמים באלימות מינית - מעידה על השפל הערכי והמוסרי של החברה בה אנחנו חיים".

גם ח"כ זהבה גלאון (מרצ) גינתה את ההחלטה. "היום נפלה החלטה פחדנית ונגועה של ועדת השחרורים לשחרר את משה קצב מהכלא", כתבה גלאון בעמוד הפייסבוק שלה. "הוועדה נכנעה למניפולציות של קצב ומקורביו ושוכנעה מהאמירה הרפה והקלושה שלו על נפגעותיו - 'ייתכן וטעיתי כשלא הבחנתי שנפגעו'", הוסיפה גלאון. "עצוב שאמירה כזו נתפסת כהתקדמות של מי שממשיך לכפור בעבירות המין הקשות שהורשע בהן, של מי שמקורביו ניהלו - ועדיין מנהלים - מסע שיסוי אלים נגד הנשים שנפלו קורבן לפשעיו".

מעצר בית לילי ואיסור יציאה מהארץ

היום קבעו חברי ועדת השחרורים כי הנשיא לשעבר משה קצב שהורשע באונס ישוחרר מהכלא. בעקבות ההחלטה הגישה הפרקליטות בקשה לעיכוב ביצוע על מנת לבחון את עניין הגשת ערעור, ווועדת השחרורים נענתה לבקשה והחליטה על עיכוב ביצוע של 7 ימים. מדובר בדיון השלישי בעניינו של קצב, לאחר ששתי בקשות השחרור הראשונות שלו, בחודש אפריל ובחודש אוגוסט, נדחו.

"אין גבול לביזיון". כרמון (צילום: חדשות 2)
"החלטה אומללה". אודליה כרמון | צילום: חדשות 2

במסגרת ההחלטה, יוטלו על קצב מספר תנאים מגבילים, בהם מעצר בית החל מן השעה 22:00 ועד השעה 06:00 למחרת היום, בכל ימות השבוע, חובת חתימה במשטרה פעם בחודש ואיסור יציאה מהארץ ללא אישור.