"את מקשיבה? הטמנו מטען חבלה במגרש": לאחר שלפני כחודש הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד שלושה תושבי טייבה בגין הצטרפות לארגון דאע"ש וכוונתם להבריח אמצעי לחימה, נחשפת היום (רביעי) שיחה של אחד הנאשמים עם מוקד המשטרה - בה הזהיר כי הוא ושותפיו הטמינו פצצה באצטדיון הומה שאמורה להתפוצץ תוך דקות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה נשמע אחד מהצעירים שהואשם יחד עם שני חבריו בחברות בארגון טרוריסטי, כשהוא מזהיר את המוקדנית מהצפוי לאוהדים באצטדיון - אם הוא לא יפונה מיד:

מוקדנית: "משטרה"
נאשם: "משטרה, שלום"
מוקדנית: "שלום"
נאשם: "את מקשיבה? תקשיבי, הטמנו מטען חבלה במגרש בטייבה. תפנו את כל האנשים משם תוך עשר דקות לפני שזה מתפוצץ"

ב-13 באוקטובר הגישה הפרקליטות שלושה כתבי אישום נגד השלושה - איברהים שייח' יוסף (26), אמיר ג'בארה (20) ומוחמד נאשף (32) מטייבה בחברות בארגון טרוריסטי, קשירת קשר לפשע מתוך מניע עוינות כלפי ציבור, הסגת גבול כדי לעבור עבירה מתוך מניע עוינות כלפי ציבור, הצתה בנסיבות מחמירות בצוותא ועבירות נוספות.

בנוסף, השלושה הואשמו בקשירת קשר להסתנן לאצטדיון הכדורגל העירוני בטייבה ולהציתו. השלושה הואשמו בתכנון לסכל הופעה של הזמר הייתם חלאילה, המוכר בעולם הערבי על רקע השתתפותו בתכנית "ערב איידול" בביירות. מכתב האישום אף עלה כי במהלך חצי השנה האחרונה נשבעו הנאשמים אמונים לארגון דאע"ש ומנהיגו, אבו בכר אל-בגדאדי.

השלושה הואשמו עוד בקשירת קשר קשר לחפור מנהרה שתצא מצפון מזרח טייבה, תעבור מתחת לגדר הביטחון המפרידה בין טייבה לשטחי יהודה ושומרון, ותגיע עד לצד הפלסטיני. אחד הנאשמים, איברהים שייח' יוסף, אף עמל לבנות רחפן שבאמצעותו יוכל לעבור לשטח סוריה ולחבור לכוחות דאע"ש.

הנאשם רצה להיכנס לסוריה עם גלשן רוח
הנאשם רצה להיכנס לסוריה עם גלשן רוח | צילום:עו"ד חיים שוורצברג, המייצג את שייח' יוסף, מסר כי "הסיפור הוא הזיה של השב"כ, בלתי אפשרית ובלתי מוכחת בעליל. בתיק קיימות ראיות קלושות המעידות על מעורבותו בחלק מהדברים שיוחסו לו. הוא מכחיש לחברות בארגון דאע"ש".

עו"ד חיים שוורצברג
עו"ד חיים שוורצברג | צילום: