הורים ל-13 ילדים הגישו אתמול (חמישי) תביעת נזיקין לבית משפט השלום בראשון לציון נגד מנהלת גן ילדים בחולון, הגננות והסייעות בגין התעללות בילדיהם. לפני שלושה חודשים הורשעו שבע מהן בעבירות תקיפה - וכעת דורשים ההורים פיצוי כספי על הנזק ועוגמת הנפש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי כתב התביעה, שהגיש עו"ד יובל חרש, ההורים דורשים פיצויים בגין תקיפה, התעללות, נזקים פסיכולוגיים עתידיים והחזרי עלות תשלומי גן הילדים בשווי יותר מחצי מיליון שקלים. יודגש כי סכום הפיצויים המקסימלי שבית משפט השלום יכול לפסוק בתביעת נזיקין הוא 2.5 מיליון שקלים בלבד.

"'המקום המוגן' הפך ממקום מהנה למקום מענה, ולגיהנום של הקטינים שקולם לא נשמע", כתבו ההורים. עוד ציינו כי הילדים "ספגו בשקט מבלי לדעת כי רע נעשה להם".

הסייעות והגננת נהגו למשוך בשערות ולסטור

על פי כתב האישום שהגישה הפרקליטות נגד הגננות והוביל להרשעתן, הנשים נהגו באלימות בילדים שהיו תחת השגחתן. חלק מהאירועים תועדו על ידי מצלמות אבטחה שהוצבו במקום ופרסמו גם בחדשות 2 Online.

בכתב האישום פורט כיצד הסייעות והגננת נהגו למשוך בשערות ראשם של הילדים, לסטור להם בפניהם, לדרוך על אצבעות ידיהם ולהטיח אותם בחזקה במזרונים. החשדות נגד עובדות הגן, בגילאים 31-67, החלו מתלונות של ההורים, כאשר ילדיהם חזרו מהגן כשהם חבולים והתנהגותם שונה. הרשעת הגננות עשויה לגרור גם עונשי מאסר בפועל.

עורך הדין דניאל חקלאי, המייצג את אחת הנתבעות, מסר כי "אני שומע על התביעה האזרחית בפעם הראשונה מחדשות 2, הלקוחה שלי טרם קיבלה לידיה את כתב התביעה. במסגרת משפטה הפלילי החליטה הלקוחה שלי להודות במעשים ספציפיים שמצויים במסגרת כתב אישום מרוכך ומתוקן. זאת במסגרת של הסדר טיעון עם פרקליטות מחוז תל אביב. המעשים בהם הודתה מצויים אמנם ברף הנמוך ביותר של עבירות התקיפה, אבל היא נטלה עליהם אחריות מלאה, הודתה בהם באוזני בית המשפט ובאוזני הורי הפעוטות שנכחו באולם, ונשלחה לבקשתה בידי בית המשפט לקבלת טיפול מעמיק מטעם שירות המבחן. המטרה היא להכות על חטא והתקווה היא שהפעוטות וההורים שלהם יזכו בעתיד טוב יותר ובשלווה לאחר התקופה הסוערת בעטיה של הפרשה הכואבת הזו".

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם