אלון קסטיאל בבית המשפט
אלון קסטיאל בבית המשפט היום | צילום: חדשות 2

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (שישי) כתב אישום נגד יזם הנדל"ן ואיש חיי הלילה אלון קסטיאל (36) בגין עבירות מין בשש נשים, ובהם שני מעשי אונס, ניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח ומעשה מגונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על-פי כתב האישום, נאשם קסטיאל כי בפורים 2007 אנס צעירה שעבדה עמו בחברת רואי חשבון, זאת לאחר שהשניים שתו משקאות אלכוהוליים במסיבה. באישום מתואר כי קסטיאל הציע למתלוננת לעזוב את המסיבה - אך היא ביקשה להישאר. זמן קצר לאחר מכן היא חשה חולשה וערפול חושים וקסטיאל, כך נכתב, "הסיע אותה לבית הוריו ברמת השרון וכשהיא במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית - בעל אותה שלא בהסכמתה למרות שבכתה ולמרות התנגדותה".

באשר למקרה האונס הנוסף, מתואר בכתב האישום כי הוא התרחש כמה חודשים לאחר מכן, באוגוסט 2007, אז "פגש קסטיאל את המתלוננת במועדון שהיה בבעלותו החלקית. הוא הזמין אותה ואת חבריה לשתות אלכוהול על חשבונו ואחר כך הציע רק למתלוננת להצטרף אליו לחדר אחורי במועדון - שם אנס אותה למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת בו וכי יש לה חבר". עוד נכתב כי "הוא חדל והרפה ממנה רק לאחר שבן זוגה התקשר לטלפון שלה".

לגבי המתלוננת השלישית, נכתב כי בינה ובין קסטיאל שררו יחסי ידידות ובשלהי 2013 בילו השניים במועדון "הרדיו" בתל אביב ושתו אלכוהול. "לאחר מכן חלקו מונית, אלא שקסטיאל נאשם שעלה לביתה של המתלוננת. על אף שאמרה לו שיישן על הספה - הוא נשכב במיטתה ובמהלך הלילה ניסה מספר רב של פעמים לאנוס אותה. היא הדפה אותו והרחיקה אותו על מנת לנסות ממנו לבעול אותה". אירוע דומה נוסף התרחש חודשים ספורים לאחר מכן.

באישום הרביעי המיוחס לקסטיאל, נכתב כי הוא הכיר את המתלוננת נגדו במועדון ה"בוטלג" בתל אביב. "למחרת נפגשו השניים וקסטיאל ניסה לנשק אותה. המתלוננת נרתעה ואמרה כי אינה מעוניינת". עוד צוין כי השניים הלכו למסיבה נוספת במועדון עם חבר נוסף, שם שתתה המתלוננת משקה אלכוהולי שהזמין עבורה קסטיאל ומיד לאחר מכן חשה ברע, הקיאה והתעלפה. "למרות בקשתה להזעיק את החבר הנוסף - קסטיאל ואדם אחר גררו אותה אל מחוץ למועדון והנאשם הסיע אותה לבית הוריה. בחדר העבודה בבית, כשהמתלוננת חשה ברע ובהיותה במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית - הוא הפשיט אותה מבגדיה והתפשט בעצמו, השכיבהּ על המיטה וניסע לבעול אותה למרות התנגדותה המפורשת".

הפגנת תמיכה במתלוננת נגד קסטיאל, ארכיון
הפגנת התמיכה במתלוננות | צילום: חדשות 2

ב-2010, כך על-פי האישום החמישי, בילה המתלוננת עם קסטיאל במועדון "הבלוק" בתל אביב. לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים, ביקשה מבלה אחרת במקום לשוב לביתה. קסטיאל והמתלוננת הסיעו אותה ולאחר שזו ירדה לזמן קצר מהרכב - "המתלוננת עברה למושב הקדמי, שם אחז בה קסטיאל וניסה בכוח לנשקה בפניה ובצווארה למרות שהבהירה לו שאינה מעוניינת. רק לאחר שהמבלה הנוספת שבה לרכב - שחרר הנאשם את אחיזתו והמתלוננת יצאה מהרכב".

חמש שנים לאחר מכן, בפברואר 2015, "עמדו קסטיאל והמתלוננת ליד הבר במועדון 'הבלוק' וקסטיאל הזמין אותה לשתותש משקה אלכוהולי על חשבונו. במהלך השיחה בין השניים, ביצע הנאשם במתלוננת מעשה מגונה בכך שהניח את ידו על חזה שלא בהסכמתה. היא הדפה אותו והתרחקה ממנו ולאחר זמן קצר שבה לבר כדי להתעמת אתו על מעשיו". קסטיאל נאשם כי בתגובה, ביצע את המעשה שוב.

בפרקליטות ביקשו לעצור את אלון קסטיאל עד תום ההליכים. "מדובר בסדרה ארוכה של עבירות מין חמורות שביצע המשיב, בדפוס פעולה חוזר ונשנה".