מסתמן: הפרקליטות לא תערער (צילום: פלאש 90, קובי גדעון)
"מבין שפגעת". קצב | צילום: פלאש 90, קובי גדעון

משה קצב התייצב היום (ראשון) בפני חברי ועדת השחרורים ודיבר מתוך סערת רגשות. בימים האחרונים הוא שוחח עם מקורביו ובני משפחתו והתייעץ עמם בדברים שהוא מתכוון לומר לחברי הוועדה. בפני מקורביו, טען קצב כי עבר תהליך טיפולי ארוך וכי כעת הוא מבין כי "פגע בנשים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"בחודשים האחרונים עברתי להליך טיפולי ארוך", אמר הנשיא לשעבר קצב למקורביו. "למדתי לא לעסוק רק בעצמי. מנסה כל הזמן להבין איפה הייתי לא בסדר. אני בטוח שנשים שהתלוננו נפגעו וחוו את מה שסיפרו. אני לא חף מטעויות ועליי להפיק את הלקחים. עכשיו אני מבין שפגעתי בהן, שלא ראיתי את הסימנים שהן נפגעו. טעיתי".

אם קצב אמר את הדברים הללו בפני ועדת השחרורים, הרי שיש כאן סוג של קבלת אחריות וחרטה על מעשיו. בהקשר זה, גם נציג הפרקליטות אמר בדיון בוועדה כי הוא מזהה ניצנים של שינוי, אך ביקש להמתין כמה חודשים את שמתקבלת ההחלטה לקצר את העונש.

פרקליטו של קצב, ציון אמיר, טען כי לאור הדברים יש לשחרר את קצב. "זו גישה לא הגיונית ולא צודקת", אמר אמיר וציין כי ראוי שגם המדינה תפנים את מוטיב "נשמה יתרה לשיקוליה" מה שיוביל לשיחרור המוקדם. לדברים הצטרפה עו"ד שני אילוז מצוות ההגנה: "הדברים שנטענו בפני הוועדה הם דברים חסויים, אבל מבחינתנו שחרור הוא דבר הכרחי ואנחנו מצפים לו ביום ראשון".