שרה נתניהו ועו"ד יוסי כהן (ארכיון) (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
שובה נדחתה בקשת הערעור, שרה נתניהו | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

הפסד נוסף לשרה נתניהו בבית הדין לעבודה: בית הדין הארצי לעבודה דחה אתמול (ראשון) את בקשת רעיית ראש הממשלה לערער על פסק הדין בעניינו של גיא אליהו, עובד לשעבר במעון ראש הממשלה שהגיש תביעה נגדה וזכה לפיצויים. בית הדין אף חייב אותה בהוצאות ההליך המשפטי בסך 3,000 שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

זאת הפעם השנייה בה נדחית בקשתה של שרה נתניהו לערער על פסיקת בית הדין האזורי לעבודה, לאחר שבמרס האחרון דחה בית הדין הארצי לעבודה בקשה דומה של רעיית ראש הממשלה לערער על פסק הדין בתביעתו של מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון. בית הדין קבע אז כי הפיצוי לנפתלי בסך 270 אלף שקלים ייוותר על כנו, וגם במקרה זה חויבה אשת ראש הממשלה בתשלום הוצאות ההליך.

"שוב הוכיח בית הדין הארצי לעבודה שהוא חזק דיו לעמוד בלחצים של המשפחה החזקה בישראל", אמרה עורכת הדין נעמי לנדאו שמייצגת את אליהו ומני נפתלי. "ניסיונותיה של שרה נתניהו ויועציה להלך אימים על בית הדין כשלו, וטוב שכך. ערב יום הכיפורים ואני מקווה כי הגברת נתניהו תתמקד מעתה בקיום חשבון נפש אישי עמוק, בתקווה שתהפוך ממעסיקה מתעמרת למחבקת".

במאי האחרון קבע בית הדין כי על המדינה לפצות את אליהו ב-120 אלף שקלים, לאחר שהוכיח כי היה "חשוף להעסקה פוגענית במעון, אשר באה לידי ביטוי בנזיפות, צעקות, השפלות, דרישות מוגזמות ואף בלתי סבירות". השופטת דיתה פרוז'ינין כתבה בגזר הדין כי "שררה במעון בתקופת עבודתו אווירה של פחד, והוא נדרש לעבוד במשך כל תקופת עבודתו במעון שעות רבות מאוד, שאינן מתיישבות עם הוראות חוק שעות עבודה ומנוחה".

עורך הדין יוסי כהן, בא כוחה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו מסר בתגובה להחלטת בית הדין הארצי לעבודה כי בכוונתו להגיש ערעור על החלטה זו לבית המשפט העליון.

בערעור על תיק מני נפתלי קבע הרשם כאמל אבו קאעוד כי לנתניהו כלל לא הייתה הזכות לערער על פסק הדין, שכן לא היא זו שהתבקשה לשלם את הפיצויים, כי אם המדינה. "גברת נתניהו לא הייתה צד להליך, והיא הובאה לעדות כדי לסייע בידי בית הדין להגיע לחקר האמת בתביעתו של מר נפתלי", נימק.