מסתמן: הפרקליטות לא תערער (צילום: פלאש 90, קובי גדעון)
מסתמן: הפרקליטות לא תערער | צילום: פלאש 90, קובי גדעון

אחרי שוועדת השחרורים החליטה לפני יומיים לשחרר את הנשיא לשעבר משה קצב, הפרקליטות ביקשה לעכב את ביצוע המהלך בשבוע בכדי לקבל החלטה אם לערער. הערב (שלישי) מסתמן כי פרקליט המדינה אינו מתכוון לערער על ההחלטה של ועדת השחרורים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרקליט המדינה יחליט ככל הנראה מחר כיצד לנהוג בסוגיית שחרורו של קצב, לאחר שבראשית השבוע שהה צוות הפרקליטות בהשתלמות. על פי ההערכות, הפרקליט ניצן אינו צפוי לערער על החלטת ועדת השחרורים - החלטה שהפרקליטות התנגדה לה במהלך דיוני הוועדה.

אם אכן תהיה זו החלטתו של ניצן והוא יציגה מחר, תיושם קביעתה של ועדת השחרורים מלפני יומיים. במצב שכזה, הנשיא לשעבר קצב שהורשע באונס - ישוחרר כבר מחר לביתו.

"ניצן קבע עובדות בשטח" (צילום: יונתן סינדל/פלאש 90, חדשות)
פרקליט המדינה שי ניצן (ארכיון) | צילום: יונתן סינדל/פלאש 90, חדשות

אתמול פנו שמונה חברות כנסת לפרקליט המדינה  בבקשה שיערער על שחרורו של הנשיא לשעבר. על המכתב, שיזמה חברת הכנסת יעל גרמן מיש עתיד חתומות מירב בן ארי (כולנו), מיכל בירן (המחנה הציוני), תמר זנדברג (מרצ), מיכל רוזין (מרצ), זהבה גלאון (מרצ), יעל כהן פארן (המחנה הציוני) ועאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת).

"דווקא ענישתו של איש ציבור שנשא בתפקיד בכיר כל כך חייבת להוות דוגמא ולקבוע נורמה ציבורית של החמרה בעונשם של עברייני מין וכל מי שפוגע בנשים באופן זה", כתבו חברות הכנסת במכתבן. "אנו חוששות כי שחרורו המוקדם של מי שהואשם בהאשמות כבדות כל כך בתחום הפגיעה המינית עלול להעביר מסר מוטעה, שלפיו עבירות אלו הינן קלות ונסלחות".