מרדכי ג'רסי בבית המשפט, ארכיון (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
מרדכי ג'רסי בבית המשפט, ארכיון | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

שנתיים לאחר הרצח, האח הורשע במעשה האכזרי: מרדכי ג'רסי בן ה-72 נעצר לפני שנתיים בחשד שרצח את אחותו מזל והעלים את גופתה בעקבות סכסוך כספי. הגופה המבותרת נמצאה רק שנה לאחר הרצח, והיום (שני) הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את ג'רסי ושלח אותו למאסר עולם. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"במועד לא ידוע גרם הנאשם בדירתו בבת ים למותה של המנוחה לאחר שגמלה בליבו ההחלטה להמיתה בדם קר. לאחר הרצח, העלים הנאשם את הגופה", נכתב בכתב האישום שעל פיו הורשע ג'רסי. בפרקליטות טענו כי המעשים בוצעו על מנת להשתלט על רכושה של מזל ועל רכושה של בנו של ג'רסי, בו טיפלה האחות. הוא גם הורשע בזיוף מסמך שייפה את כוחו לקבל את כספה.

ימים ספורים לאחר הרצח, אשפז הנאשם את בנו ח' הלוקה בשכלו במוסד הפסיכיאטרי אברבנאל שבעיר ועבר להתגורר בביתה של מזל ז"ל. הוא אף החליף את המנעול ורשם את שמו על תיבת הדואר: מספר ימים לאחר היעלמותה הוא נעצר ובדירתו נמצאו כתמי דם שעל פי בדיקת DNA היו שייכים לאחות שנרצחה.

השופטים גלעד נויטל, מאיר יפרח וגיליה רביד קבעו כי ג'רסי ביצע את המעשים בכוונה תחילה, ועל כן הטילו את עליו את העונש המקסימלי הקבוע בחוק - מאסר עולם. ג'רסי הורשע גם בעבירת זיוף, ועונש המאסר על עבירה זו (18 חודשי מאסר) ישולב בתוך מאסר העולם. "אני מבקש מבית המשפט רחמים לא למות בבית סוהר, לשים אותי בהוסטל", אמר ג'רסי בדיון.

"מצבו הנפשי לא יציב"

עו"ד עופר אשכנזי, פרקליטו של ג'רסי, ביקש להקל בעונשו ולא להטיל עונש מאסר נפרד גם על עבירת הזיוף "לאור גילו המתקדם של הנאשם ומצבו הנפשי הבלתי יציב", ובית המשפט החליט לבסוף להיענות לבקשה. הפרקליטות ביקשו גם לחלט כ-18 אלף שקלים שג'רסי לקח מדירת אחותו, ודיון נוסף בפרשה ייערך בקרוב.

בפרקליטות מחוז תל אביב בירכו על ההרשעה והעונש: "בית המשפט קיבל היום את עמדת הפרקליטות, וקבע כי הנאשם רצח את אחותו בצורה אכזרית וביתר את גופתה אך ורק ממניעים כלכליים. ניתן לראות זאת לפי מעשיו בסמוך לרצח, למשל העובדה שעבר לגור בדירת המנוחה, פעל להוצאת צו ירושה על רכוש אימם ופעולות נוספות שביצע".

עוד טענו בפרקליטות כי ג'רסי "המשיך והסתיר את מיקום הגופה גם לאחר הגשת כתב האישום נגדו - עובדה שמלמדת על אכזריותו". עו"ד יעל הראל, מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), ניהלה את התיק.