יניב בן ה-38 הוא בעל מוגבלות שכלית קלה. אמו מרים ניסתה לקנות עבורו מנוי במחיר מלא לבריכה שבקאנטרי אזורים ברחובות - אך נתקלה בסירוב. "התחננתי, אבל המנהל לא הסכים לרשום אותו בכלל", היא משחזרת בדמעות,"רציתי שיהיה לו כיף, שייהנה כמו כל אדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ניר, אחיו של יניב, התקשר לקאנטרי כדי לברר מה הבעיה. המנהל הסביר כי "סירבתי לקבל אותו מאחר והוא הסתיר מידע על מצבו הרפואי". מרים דוחה את הטענות ומתעקשת מצידה כי הנהלת הקאנטרי דוחה את בנה בשל מוגבלותו. בסופו של דבר היא ויתרה ורכשה מינוי רק עבור אחיו של יניב.

יום לאחר רכישת המינוי, ביקשה מרים, שלה בן נוסף הסובל ממוגבלות, לקחת עמה את יניב לבריכה באופן חד פעמי. "לא רציתי שיישאר לבד בבית, הוא לא ילד רגיל", הסבירה, וביקשה שירשו לו לשבת בספסל לצד הבריכה, מבלי להיכנס אליה. לדבריה, תוך זמן קצר הגיע למקום המנהל וגירש אותה מהמקום בבושת פנים, כשהוא צועק עליה מול כל המבלים במקום. "הוא אמר לי 'קחי את הילדים המפגרים שלך ותצאי החוצה'", סיפרה.

"נעלבתי, בכיתי בבית הרבה". יניב (צילום: חדשות 2)
"נעלבתי, בכיתי בבית הרבה". יניב | צילום: חדשות 2

לדברי המנהל, הוא גירש את יניב לאחר שגילה אותו שוהה בג'קוזי. אך מרים מתעקשת כי "הוא לא רצה שידביק שם אנשים, אבל אין לבן שלי שום מחלה, אני הבאתי אישורים". יניב עצמו נפגע עמוקות מהאירוע: "נעלבתי. אסור לי להיות בבריכה? בכיתי בבית הרבה".

קאנטרי "אזורים": "איננו מפלים בעלי מוגבלויות מכל סוג שהוא"

מרים בחרה שלא לשתוק, והגישה תביעה בסך 75 אלף שקלים נגד הנהלת הקאנטרי. לדברי עורך דין לירן דדו, המייצג את המשפחה, "מצער מאוד להיתקל במקרים כאלו של אפליה, על אחת כמה וכמה כשהיא נעשית כנגד בעלי מוגבלויות, ובצורה כל כך בוטה ומבישה".

מקאנטרי "אזורים" נמסר בתגובה כי הם אינם מפלים בשום אופן בעלי מוגבלויות מכל סוג שהוא. "יש לנו מנויים רבים בעלי מוגבלויות שונות שאפילו מקבלים הנחות מיוחדות", ציינו. "נלמד את כתב התביעה, ומטעמי צנעת הפרט נגיב רק בבית המשפט למקרה הספציפי".