"מכבד את ההחלטה, אבל נראה מה אפשר לעשות": רגעים ספורים לאחר שבית המשפט העליון הקל בעונשו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וזיכה אותו מאחת מעבירות השוחד בפרשת הולילנד, שוחח אולמרט עם התקשורת ושב והצהיר כי מעולם לא קיבל שוחד. בשיחה עם חדשות 2 רמז אולמרט, שצפוי להתחיל לרצות את עונשו בעוד כחודש וחצי שמבחינתו לא מדובר בסוף פסוק: "נבדוק מה אפשר ומה ניתן לעשות בצד המשפטי".

לקריאת תקציר הכרעת הדין לחצו כאן

"אבן גדולה הוסרה מעל לבי כאשר בית המשפט העליון קבע בהחלטתו שאני מזוכה באישום המרכזי שהוא פרשת הולילנד ופסק שאני זכאי בפרשה זו, שהייתה מבחינת ענן שחור מציק ומעיק - עליי ומטבע הדברים גם על משפחתי, ילדיי, נכדיי וכל הקרובים אליי במשך תקופה ארוכה מאוד", אמר ראש הממשלה לשעבר. "בית המשפט הרשיע אותי בפרשה שאיננה נוגעת לפרשת הולילנד. אמרתי בעבר כי מעולם לא הוצע לי ומעולם לא קיבלתי שוחד ואני אומר זאת גם היום, אך מטבע הדברים ועל פי אמונתי ודרכי כל חיי, אני מכבד את החלטת שופטי בית המשפט העליון".

"ביהמ"ש לא פוסק על פי תדמית" (צילום: גיל יוחנן)
השופטים הקלו בעונשו של אולמרט ושל נאשמים | צילום: גיל יוחנן

לופוליאנסקי לא ייכנס לכלא - רשימת העונשים המלאה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אולמרט הוסיף: "כפי שאתם יכולים להבין, השנים האחרונות היו שנים קשות, מעיקות, כשענן שחור מעיב על חיי יום-יום ושעה שעה, ועל חיי משפחתי, רעייתי, חמשת ילדיי ו-11 נכדיי. זאת ההזדמנות, דווקא עכשיו ודווקא כאן ודווקא ברגע הלא קל הזה, שמעורבים בו גם סיפוק על הזיכוי בעניין המרכזי והעיקרי שיצר את התהודה בפרשה כולה וגם על ההרשעה בפרשה השנייה, זה הזמן להודות לכל אחד ואחת מהם, לחבק אותם חיבוק אוהב ולהשיב להם אהבה ותודה על אהבתם".

הוא סיפר על האהדה לה זכה בציבור: "אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות לפרקליטיי שליוו אותי לכל אורך הדרך. אני רוצה להודות למאות ואלפים מתושבי ישראל שפנו אליי, שעצרו אותי ברחוב, שחיבקו אותי באירועים ציבוריים, שאיחלו לי הצלחה, שהביעו בי אמון, שאמרו שהם מצטערים על כל מה שקרה, שהם מודים לי מעומק הלב על כל מה שהם יודעים ומאמינים שפעלתי במשך השנים לטובת הציבור ולמענו ולמען מדינת ישראל".

השתתפו בהכנת הידיעה: גיא פלג, סיון רהב-מאיר, עזרי עמרם, אסף יחזקאלי ויאיר שרקי.