תיעוד אירוע הדקירה, ארכיון
תיעוד אירוע הדקירה, ארכיון | צילום:

כתב אישום הוגש הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד הקטין שדקר שוטר משמר הגבול לפני כחודש סמוך לתחנה המרכזית בנהריה. כפי שפורסם לראשונה בתחילת השבוע בחדשות 2, כתב האישום מייחס לו עבירות של ניסיון רצח והחזקת סכין שלא כדין, אך הרקע אינו לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כמו שטענו בהתחלה נשלל הסעיף הלאומני, אבל אנחנו עדיין דבקים בגרסה שהצעיר סבל ממצוקה נפשית, והיא זאת שגרמה לו להתנהג בצורה הזאת", אמר הבוקר עו"ד חנא בולוס לחדשות 2 Online.

אין תמונה
עו"ד חנא בולוס

"עדיין לא למדנו את חומר החקירה", הוא הוסיף, "אבל לא יעלה על הדעת שתוך כדי שהקטין דוקר את השוטר הוא מבקש ממנו לירות בו. הדבר הזה מצביע על כך שהקטין בא למקום כדי למות".

"לבן שלנו אין שנאה לאחרים"

במהדורה המרכזית נחשפה תמונה של הקטין מתוך חשבון הפייסבוק שלו, ובה הוא מצולם ליד קבר ומבקש למות. התמונה הועלתה ימים ספורים לפני אירוע הדקירה. בנוסף, הצעיר שלח לאמו הודעות שבהן נכתב "את תשמעי על מותי היום". היום מתברר כי בחקירה עלה שידידתו של הנאשם מתה חודש לפני האירוע, מה שלטענת המשפחה הכניס את הקטין למצוקה נפשית קשה שגרמה לו לנסות לפגוע בעצמו לפחות פעם אחת.

"אין לו שנאה לאחרים". הדוקר, ארכיון | צילום: חדשות 2

במשטרה הבהירו כי מתחילת האירוע נבדקו מספר כיווני חקירה, כולל אפשרות של רקע לאומני למעשים. אולם לאחר שנחקר על ידי השב"כ, הועבר הקטין לחקירת המשטרה. במחשב האישי שלו ובחשבון הפייסבוק שלו לא נמצאו סממנים המעידים על השתייכותו או הזדהותו עם אידיאולוגיה כזאת או אחרת. גם בביתו לא נמצאו עדויות לכיוון אידיאולוגי או לאומני כלשהו.

"אמרנו מההתחלה שלבן שלנו אין שנאה לאחרים", אמר אביו של הקטין שהגיע הבוקר לבית המשפט. "אין לו שנאה ליהודים או למדינה, להיפך. הוא דווקא רצה להתגייס לצבא. היום הוכח הדבר הזה. זה מרגיע אותנו קצת, אבל המעשה של הבן שלנו עדיין לא מוסבר".