כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אחים תאומים, משה ודוד אברג'יל, בני 36 מתל אביב וחולון, בגין ריבוי עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, ייצור נשק, החזקת נשק וניסיון להרוס נכס בחומר נפיץ. תיעוד של אחד המקרים מציג את הנחת המטען שביצעו לכאורה השניים על פי כתב האישום, ואת פעולת נטרול המטען על ידי הרובוט המשטרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום השניים קשרו קשר לייצר שני מטעני חבלה מאולתרים ולהניח אותם סמוך לביתו של המתלונן נגדם בחולון. השניים רכשו רכיבים שונים להרכבת המטען והרכיבו מטעני חבלה מאולתרים שיש בכוחם להמית אדם או להזיק לו.

בכתב האישום נטען כי מטעני החבלה הורכבו מצינור אשר הכיל תערובת נפץ וברגים ששימשו כרסס להגברת הפגיעה. המטענים הונחו על ידי השניים או על ידי אדם אחר בפתח ביתו של המתלונן בשני מועדים שונים.

מטען החבלה המאולתר הראשון אותר באקראי על ידי עובר אורח, ובכך נמנעה פגיעה בחפים מפשע. מטען החבלה השני שהונח בחודש ספטמבר התפוצץ מבלי שגרם נזקים בגוף ונפש. את המקרה פיענח צוות חקירה מיוחד בפיקודו של פקד עדי ברקוביץ'.

"מעשיהם של החשודים, שביקשו לפגוע במתלונן, הם מהמסוכנים שיש", אמר מפקד המרחב, ניצב משנה נתן בוזנה. "החשודים לא בחלו ולו באמצעי המסוכן ביותר, קרי הנחת מטעני חבלה, כשמדובר בשכונת מגורים והסיכוי לפגיעה באחרים רב".

לפניות לכתב: azria@ch2news.co.il

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם