חשד שתכנן לברוח מהכלא, מעוז
דניאל מעוז בבית המשפט, ארכיון | צילום: גיל יוחנן

כשנתיים לאחר שהורשע ברצח הוריו, דניאל מעוז הודה בביצוע הרצח במכתבים שהעביר באמצעות פרקליטו לבית המשפט העליון ולפרקליט המדינה שי ניצן. בחודשים האחרונים התנהל מו"מ בין מעוז לפרקליטות לאחר שניסו להגיע להסדר, לפיו מעוז ימשוך את ערעורו על גזר הדין ויודה ברצח, בתמורה לוויתור הפרקליטות על חמש שנות מאסר נוספות לשני מאסרי העולם שהושתו עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההסדר הובא לידיעת אחיו של מעוז, אך הם הביעו את התנגדותם וההסדר בוטל. היום (ראשון) העביר מעוז באמצעות פרקליטו דוד ברהום מכתב לבית המשפט העליון בו הבהיר כי הוא מושך את ערעורו על הכרעת הדין ובכך הודה למעשה ברצח הוריו. 

יחד עם זאת מעוז השאיר בתוקף את ערעורו על גזר הדין, וביקש כי עונשו יסתכם בשני מאסרי עולם בלבד, ולהוריד את חמש השנים הנוספות שנגזרו עליו בנוסף בגין שיבוש החקירה, לאחר שנמצא כי שפך אקונומיקה על גופות הוריו.

מעוז לפרקליט המדינה: "מצטמרר מבושה"

לפני מספר ימים מעוז העביר באמצעות פרקליטו ברהום מכתב לפרקליט המדינה שי ניצן מכתב בו הוא מודה במעשים ואף מביע חרטה, זאת לאחר שנודע לו כי האחרון ביטל את הסדר הטיעון. "מצאתי את עצמי עושה דברים שלא הייתי עושה לעולם אלמלא ההתמכרות להימורים, דברים שגורמים לי להצטמרר בבושה כשאני חושב עליהם... ", כתב מעוז בכתב ידו. "הייתי כה עסוק במרדף תוקפני אחרי הדחפים שלי עד שלגמרי איבדתי קשר עם המצפון שלי".

עו
עו"ד דוד ברהום | צילום: חדשות 2

"אני מתכוון בדיון בבית המשפט העליון להביע חרטה כנה על מעשיי השפלים שלא נותנים לנפשי מנוח", הוסיף מעוז במכתב. "כמו כן, אני מתכוון להתנצל מעומק הלב בפני מערכת המשפט ומשטרת ישראל על בזבוז הזמן היקר".

לאורך תקופת המשפט הכחיש מעוז בחקירתו ובדיונים המשפטיים כי הוא רצח את הוריו. הוא אף העליל על אחיו התאום ניר, וטען כי הוא זה שביצע את הרצח. עם החלטתו להודות במעשה, מעוז כתב מכתב ארוך גם לאחיו, בו לקח אחריות והתנצל על הרצח ביצע לפני כארבע שנים.