משפ' הקורבנות: גרשו קרובי מחבלים
בני הזוג הנקין ז"ל | צילום:

הריסת בתי המרצחים נמנעה ברגע האחרון: שופטי בג"צ החליטו היום (חמישי) למנוע את הריסת בתי המחבלים שרצחו את איתם ונעמה הנקין ז"ל בפיגוע הירי בשומרון ב-1 באוקטובר ובנוסף, גם את בתיהם של רוצחי דני גונן ומלאכי רוזנפלד ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בג"ץ נענה לעתירה שהוגשה על מנת להרוס את בתי המחבלים שהייתה אמורה לצאת לדרכה היום: "ניתן בזאת צו ארעי שלפיו לא יוחרם ולא ייהרס המבנה נושא עתירה זו עד להחלטה אחרת".

מלאכי רוזנפלד ז"ל
מלאכי רוזנפלד ז"ל | צילום:ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח ביקורת מרומזת על החלטת בג"ץ בעניין הריסת הבתים. "יש לנו מדיניות ליצור מחיר למתאבדים, משום שמתאבדים יודעים לשם איזו מטרה הם הולכים. אבל אנחנו יודעים שזה אחד הכלים האפקטיביים", הבהיר. "הבעיה שלנו היא הניתוק בין המעשה לבין התוצאה של המעשה. לכן, אנחנו בפירוש מבקשים לצמצם את הזמן ואני גם מקווה שבג"ץ יחליט במהירות האפשרית את מה שהוא יחליט, ועדיף שיחליט מהר ולא יחליט לאט. אם הם מחליטים להרוס, ובדרך כלל הם מחליטים כך, עדיף לעשות את זה בצמידות למעשה ותוך ימים ספורים ולא תוך שבועות או חודשים".

במקביל התבטא בחריפות שר הקליטה זאב אלקין בשל החלטת השופטים. ״אני קורא לבג״ץ לא לגרור רגליים ולקיים באופן מיידי את הדיונים לגבי הריסת בתי מחבלים שבג״ץ עצר היום", קרא השר. "גם שופטי בג״ץ צריכים להבין שאנחנו במלחמה נגד הטרור, ודמוקרטיה שלא יודעת להגן על עצמה לא תוכל לנצח במלחמה הזאת. מניעת הפיגוע הבא על ידי יצירת הרתעה בהריסת בתי מחבלים זה צו השעה ולא יכול להיות שבג״ץ יתקע מקלות בגלגלים של החלטות הקבינט.״

אין תמונה
נרצח סמוך לדולב. דני גונן ז"ל

בבית היהודי תקפו את הארגון שהגיש את העתירה המקושר לקרן החדשה לישראל: "הקרן הגיעה לשיא חדש של שנאת ישראל באמצעות עוד אחד מארגוניה שהגישו את הבג"צ.
עצוב שהם אלה האנשים שמנהלים את חיינו. בג"צ חייב להבין שחיי אדם תלויים מנגד, זו לא עת לפוליטיקה".

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, קרא לבג"ץ להתעשת ולקבל החלטה מהירה בנוגע להריסת הבתים: "זוהי שעת חירום, הגיע הזמן שגם שופטי בג"ץ יבינו זאת. כשאנשים נרצחים ברחובות, בג"ץ לא יכול לנופף בפרוצדורות כדי לעכב מלחמה בטרור. על בג"ץ להבין כי כל עיכוב בהריסת בית של מחבל פוגע בהרתעה הישראלית ומסכנת חיי אדם".