צפו בכתבה המלאה
בן זקן, ארכיון | צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ראשון) שלוש שנות מאסר בפועל על אנשי העסקים ג'קי בן זקן ואיתן אלדר שהורשעו בשורה של עבירות בגין הרצת מניות ובקבלת דבר במרמה. כמו כן הטיל השופט דוד רוזן קנס כספי בסך 250 אלף שקלים לכל אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בן זקן ואלדר הורשעו בחודש ספטמבר האחרון בשורה של עבירות לאחר שפעלו להריץ מניות של חברת "מנופים פיננסים" בשלהי שנת 2010, וזאת על מנת שמניית החברה תעמוד בתנאים הנדרשים לכניסה למדד תל אביב 100 בבורסה. לדברי השופט רוזן, מדובר בעבירות חמורות שפגעו באמון הציבור בשוק ניירות הערך המקומי.

"יש בעבירות בהן הורשעו הנאשמים כדי לפגוע באמון הציבור בשוק ניירות הערך, אמון - שהינו נשמת אפו ומיסודות קיום שוק ההון", הצהיר השופט רוזן בהכרעתו. "פעילות כמו זו של הנאשמים בתיק זה, יש בה כדי לשבש ולמוטט פעילות השוק, שוק המונע על בסיס תחרות שקופה, חופשית והוגנת".

לטענת השופט רוזן, בן זקן המוכר כאיש עסקים ובעל קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד ואלדר ששימש כיועצו בשוק ההון, הונעו למימוש מטרה אחת: גריפת הון עתק לכיסם. "מעייניהם של הנאשמים היו נתונים לתכלית אחת ויחידה, והיא בצע כסף", כתב. "כל שעשו הנאשמים היה למען הגדלת רווחיהם והעשרת קופתם, תוך פגיעה בציבור הרחב".

השניים פעלו בצוותא כשבן זקן משמש כבעל המאה, הוא ניווט והינחה את מהלכי התרמית ואילו אלדר שימש כמבצע מתוך ניסיונו בשוק ההון. "הנאשמים ביקשו בפעילותם להשפיע ולעוות הרכב מדד ת"א 100 בדרך תרמיתית, ובכך גרמו לפגיעה ישירה ועקיפה באלפי חוסכים תמימים ובציבור כולו", כתב השופט.