אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

"טקסס הולדם" הוא משחק אסור - כך קבע היום (ראשון) בית המשפט המחוזי בירושלים לאחר שקיבל את עמדת המדינה ודחה ערעור של נאשמת שניהלה בביתה משחקי "טקסס הולדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית המשפט אישר את הרשעתה של הנאשמת, לימור עראקי, בעבירות של החזקת מקום להימור או הגרלה והגרלות והימורים אסורים, לאחר שקבע כי מדובר במשחק אסור. כתב אישום זהה הוגש גם נגד בעלה.

מכתב האישום עולה כי השניים החזיקו בדירתם בירושלים מקום המשמש למשחק הקלפים "טקסס הולדם". מדובר במשחק שבו כל שחקן מקבל רצף של קלפים והרצף הכי טוב זוכה, כשהתוצאה תלויה בגורל יותר מאשר בהבנה או יכולת. במשחק השתתפו 13 אנשים, שהימרו בסכומי כסף שונים עבור השתתפותם במשחק.

בעלה של עראקי הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, ונגזרו עליו מאסר על תנאי וקנס. עראקי כפרה תחילה במיוחס לה, אבל בהמשך חזרה בה והודתה בכל עובדות כתב האישום, מלבד בטענה שמדובר ב"משחק אסור". בית משפט השלום בירושלים הרשיע אותה וגזר עליה ארבעה חודשי מאסר על תנאי ו-5,000 שקל קנס.

"ספק רב", פסקו שופטי בית המשפט המחוזי, "אם השחקנים המשחקים את המשחק בפועל אכן מחשבים חישובים מתמטיים הסתברותיים מסובכים, כפי שערך המומחה מטעם המערערת... החישובים שערך המומחה הינם חישובים מתמטיים, מסובכים, אשר דומה כי רק מערכת ממוחשבת יכולה לערוך אותם, ומערכת זו איננה בידי השחקנים המשחקים את המשחק".