תג מחיר. "משרתים את שונאי ישראל" (צילום: יוסף דירייה, בצלם)
שני חשודים ישוחררו למעצר בית | צילום: יוסף דירייה, בצלם

חקירת הרצח בכפר דומא: שניים מהחשודים במעורבות בהצתת בית משפחת דוואבשה צפויים להשתחרר היום (ראשון) למעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההודעה על שחרורם של השניים באה לאחר שבשירות הביטחון הכללי אמרו היום כי חלה התקדמות משמעותית נוספת בחקירת הפרשה. במקביל להצהרה, בבית המשפט העליון התקיים דיון בעקבות טענות של אחד החשודים המרכזיים בפרשה על שימוש באלימות קשה בחדרי החקירות.

בנוסף, בבית משפט השלום בפתח תקווה התקיים דיון בהארכת מעצרם של חלק מהעצורים, וייתכן שחלקם ישתחררו בתנאים מגבילים עוד היום. יש להדגיש כי מרבית פרטי החקירה נתונים עדיין תחת צו איסור פרסום גורף.

לפני כשלושה ימים פרסם שירות הביטחון הכללי הודעת הבהרה, בתגובה לטענות מצד מקורבי החשודים להפרת זכויותיהם ופגיעה בהם. בשב"כ טענו כי מדובר ב"מסע הכפשה" - ולמרות שהם מנועים מלהתייחס מפורשות לפעולות החקירה, לדבריהם מדובר ב"חקירה אינטנסיבית" שמנוהלת לפי החוק.

הצתה בדומא, ארכיון
זירת ההצתה בדומא | צילום:

"מאז ביצוע המעצרים, שב"כ מזהה מאמץ יזום ומתמשך שמטרתו להכפיש את הארגון ועובדיו ולשבש את פעילותו המבצעית", נטען בהודעה. "ניסיון זה ראוי לכל גינוי ואין בו בכדי לרפות את ידי שב"כ מהמשך פעילותו, כשליחם של אזרחי מדינת ישראל, ותחת ערכים ממלכתיים".

לדברי הארגון, החקירה מתמקדת ב"התארגנות טרור יהודי, אשר פעיליה חשודים בביצוע פיגועי טרור חמורים, אשר בין היתר סיכנו חיי אדם, קודשי דת ורכוש" - ובראשם כמובן רצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא. "התארגנות זו מאופיינת באידיאולוגיה קיצונית, אנטי-ציונית, אשר שמה לה למטרה לפעול באמצעים אלימים לשינוי סדרי המשטר במדינת ישראל, זאת לרבות באמצעות ביצוע פיגועי טרור אשר יקדמו את מטרותיה".