אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

פואד חורי, בן 80 מתל אביב, נוהג לנסוע לעיתים קרובות באוטובוס, אבל במקרה שלו, לא מדובר בקשיש תמים שמבקש להגיע ממקום למקום. על פי כתב אישום שהוגש נגדו היום (ראשון) לבית משפט השלום בתל אביב, חורי ניצל את הנסיעות כדי לבצע מעשים מגונים בלפחות חמש נוסעות שפגש בדרך. תמונתו של חורי הופצה לאחרונה בפייסבוק לאחר שאחת המתלוננות נגדו כתבה פוסט מפורט על מה שעולל לה לכאורה בזמן נסיעה באוטובוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד שרון רגב מפרקליטות מחוז תל אביב עולה כי חורי ביצע מעשים מגונים במתלוננות שונות בחמש הזדמנויות שונות במהלך נסיעות באוטובוסים באזור תל אביב. במקרה הראשון הוא התיישב לצד המתלוננת באוטובוס קו 70, חיכך את ידו בירכה והניח את ידו על איבר מינה, מעל הבגדים.

במקרה נוסף בקו 70 הניח חורי את ידו בחלקו התחתון של ירכה של נוסעת ומתחת לישבנה. מתלוננת נוספת שנסעה עמו בקו 70 טענה כי הוא מישש בידו את ירכה לכיוון האגן. המתלוננת ניסתה להיצמד לחלון, אך הנאשם המשיך במעשיו עד שהמתלוננת עברה למקום אחר.

בנסיעתו בקו 67 נעמד חורי בסמוך למתלוננת - כך על פי כתב האישום - נגע בישבנה והסיט את ידו לכיוון המפשעה שלה. בנסיעה אחרת, בקו 66, התיישב חורי לצד מתלוננת שנרדמה במהלך הנסיעה, מישש את רגלה בידו ומשך את חלקו העליון של מכנסיה.

חורי: "אדם רואה פרח יפה, מסתכל עליו"

בחקירתו הסביר חורי את מניעיו למעשים. "אדם רואה פרח יפה, מסתכל עליו", הוא אמר לחוקרים. "אני רואה בחורה יפה וחושב - 'הלוואי והייתה לי בחורה כזאת'. אני יושב ליד הרבה בחורות מפני שאני אוהב יופי של בנות".

בפוסט שפרסמה אחת המתלוננות נגדו לפני כשבועיים היא תיארה בפירוט כיצד חורי נגע בה לכאורה. "קמתי בבהלה, צרחתי 'מה אתה עושה?!', כולי רועדת בזעם, הוא אמר 'אוי סליחה, אני אזוז' וקם בקלילות לכסא הפנוי ליד", סיפרה.

"אני כועסת ואני לא מוכנה יותר", היא הוסיפה בפוסט שעורר הדים. "לא פעם ראשונה שזה קורה לי, גם לא שנייה, שלישית או רביעית ובטח של אחרונה אבל זהו, לי נמאס! אני לא מוכנה יותר לחיות ככה. לחיות בפחד כל הזמן. לא מוכנה!".

אין תמונה
תמונת הנאשם, מתוך הפוסט בפייסבוק

לאחר הגשת כתב האישום אמרה הצעירה שכתבה את הפוסט כי היא מקווה שהמקרה הזה יגרום להרתעה. "אולי אנשים יבינו שיש עונש בעקבות מקרים כאלו", היא אמרה לחדשות 2 Online. "סוף סוף מייחסים רצינות לאירועים הללו שלכאורה נשמעים אגביים או זניחים, אבל גורמים לנשים רבות להרגיש לא בטוחות".

"זו הייתה חוויה קשה מאוד ומסעירה עבורי", היא הוסיפה. "זה הרס לי את כל אותו שבוע והרבה יותר מכך - זה פגע לי בתחושת הביטחון האישי. לאחר הפוסט הופתעתי מכמות הנשים שפנו אליי בפייסבוק, דבר שרק הראה לי עד כמה אני לא היחידה ועד כמה זה נוכח במרחב הציבורי".

סנגורו של חורי , עו"ד דן נתיב, מסר בתגובה: "אנו בוחנים את כתב האישום וההגנה תמסור את טיעוניה בבית המשפט".