פרסום ראשון: לאחר שבית המשפט גזר הבוקר שלוש שנות מאסר בפועל על אנשי העסקים ג'קי בן זקן ואיתן אלדר, נחשפות הערב (ראשון) ההקלטות המפלילות שהובילו להרשעתם של השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים הורשעו בשורה של עבירות הרצת מניות וקבלת דבר במרמה. בנוסף לעונש המאסר, הטיל השופט דוד רוזן על השניים קנס כספי בסך 250 אלף שקלים לכל אחד מהם.

בהקלטה אחת נשמעים השניים:

אלדר: מה ג'קי?
בן זקן: מה העניינים?
אלדר: בסדר
בן זקן: אתה במעקב?
אלדר: ברור, אל תדאג, זה עוד לא הגיע הזמן, עוד רבע שעה
בן זקן: בסדר, אבל בוא נעשה מהלך מסיבי אקטיבי
אלדר: טוב בסדר, ביי

בהקלטה אחרת הם הוסיפו לשוחח בנושא, ואף השתמשו במילת הקוד "הנייר" כשדיברו על המנייה:

אלדר: מה העניינים מותק?
בן זקן: טוב
אלדר: הנייר (המנייה) מתנהג יפה לאללה
בן זקן: כן?
אלדר: תשעים ושמונה שלוש, עכשיו הפעם האחרונה שראיתי

חתם על הסדר טיעון. בן זקן
"הנייר מתנהג יפה לאללה". בן זקן | צילום: באדיבות ONE

בן זקן ואלדר הורשעו בחודש ספטמבר האחרון בשורה של עבירות לאחר שפעלו להריץ מניות של חברת "מנופים פיננסים" בשלהי שנת 2010, וזאת על מנת שמניית החברה תעמוד בתנאים הנדרשים לכניסה למדד תל אביב 100 בבורסה. לדברי השופט רוזן, מדובר בעבירות חמורות שפגעו באמון הציבור בשוק ניירות הערך המקומי.

"יש בעבירות בהן הורשעו הנאשמים כדי לפגוע באמון הציבור בשוק ניירות הערך, אמון - שהינו נשמת אפו ומיסודות קיום שוק ההון", הצהיר השופט רוזן בהכרעתו. "פעילות כמו זו של הנאשמים בתיק זה, יש בה כדי לשבש ולמוטט פעילות השוק, שוק המונע על בסיס תחרות שקופה, חופשית והוגנת".

לטענת השופט רוזן, בן זקן המוכר כאיש עסקים ובעל קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד ואלדר ששימש כיועצו בשוק ההון, הונעו למימוש מטרה אחת: גריפת הון עתק לכיסם. "מעייניהם של הנאשמים היו נתונים לתכלית אחת ויחידה, והיא בצע כסף", כתב. "כל שעשו הנאשמים היה למען הגדלת רווחיהם והעשרת קופתם, תוך פגיעה בציבור הרחב".

השניים פעלו בצוותא כשבן זקן משמש כבעל המאה, הוא ניווט והינחה את מהלכי התרמית ואילו אלדר שימש כמבצע מתוך ניסיונו בשוק ההון. "הנאשמים ביקשו בפעילותם להשפיע ולעוות הרכב מדד ת"א 100 בדרך תרמיתית, ובכך גרמו לפגיעה ישירה ועקיפה באלפי חוסכים תמימים ובציבור כולו", כתב השופט.