איך יפסקו השופטים?
"מעבר לכל קו אדום". אילוסטרציה | צילום: ariadna de raadt, Shutterstock

הפעיל החברתי גדעון ליברמן הטיח בבכיר רשות האוכלוסין וההגירה גדעון כהן ביטויים קשים במסדרון בית המשפט. ליברמן קרא לכהן "רוצח" ואייכמן", כהן התעצבן ותבע אותו בגין הוצאת לשון הרע. בית המשפט פסק כי ייאלץ לפצות אותו בסכום של 15 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקנס הכספי הוטל על ליברמן לאחר שהשתמש במילים הקשות נגד כהן, לאחר שהחליט, בתוקף סמכותו, להחזיר לאפריקה מבקשי מקלט שהגיעו לישראל. שופט בית משפט השלום בתל אביב עדי הדר ניתח בפסק הדין לעומק את הפרשנות לשימוש בשמו של הצורר הנאצי אדולף אייכמן. "מדובר בביטוי שהוא מחוץ לוויכוח הציבורי הלגיטימי - הוא מעבר לכל קו אדום", הסביר השופט.

ליברמן טען להגנתו כי הדברים נאמרו ישירות לכהן, ולכן לא מדובר בהוצאת לשון הרע. בית המשפט לא קיבל את הטיעון הזה בנימוק שהדברים נאמרו במקום פומבי - מסדרון הומה אדם בבניין בית המשפט. השופט פסק כי מדובר בהוצאת לשון הרע.

"בית המשפט אמר את דברו בצורה ברורה ונחרצת וקבע כי הכפשות קשות העושות שימוש במוטיבים נאציים כנגד עובד ציבור שפועל בשליחות לאומית אינן חוסות תחת ההגנות בחוק איסור לשון הרע", אמר בתגובה עורך דינו של כהן שלומי וינברג. "המסר חשוב במיוחד בתקופה שבה מושמצים לשווא עובדים מסורים ברשות האוכלוסין והכל בכסות של הגנה על זכויות אדם".