זועבי, ארכיון
אישום נגד זועבי (ארכיון) | צילום: חדשות 2

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע היום (שני) במכתב ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, כי הוא צפוי להגיש כתב אישום נגד ח"כ חנין זועבי, לפי הסדר טיעון שנחתם, בגין עבירת העלבת עובד ציבור. כתב האישום מגיע כחצי שנה לאחר שנפתחה החקירה נגד זועבי, שעל פי כתב האישום, העליבה שוטרים בנצרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההסדר, ח"כ זועבי תודיע כי היא מוותרת על כל טענה לחסינות או על כל טענה אחרת נגד הגשת כתב האישום ולאחר הגשת כתב האישום, תודה במיוחס לה ותורשע. כמו כן, העבירה זועבי, בהתאם להסדר, התנצלות רשמית על מעשיה.

"ההתבטאויות שלי היו על רקע המעצרים הקשים, נאמרו מתוך סערת רגשות בלבד והן אינן מייצגות אצת הסגנון שלי או דרכי", כתבה זועבי במכתב ההתנצלות. "לא התכוונתי לפגוע באדם כלשהו. אני מצטערת על אמירת הדברים ומתנצלת בפני מי שנפגע. אירוע זה הוא מבחינתי חריג כי התבטאויות לא נאותות אינן דרכי", הוסיפה.

חקירתה של זועבי החלה בחודש יולי האחרון והתבססה על תלונה שהועברה על ידי שוטר שטען כי חברת הכנסת קראה לעברו קריאות גנאי. השוטר, מתחנת נצרת, טען כי בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר, ובעודו עומד עם שוטר נוסף בבית המשפט, החלה חברת הכנסת זועבי לקרוא לעברם קריאות קשות.

"לא אכנע לניסיונות להשתיק אותי"

בשל התלונה והעדויות שנאספו הורה מפכ״ל המשטרה לראש האגף לחקירות ולמודיעין לנקוט בכל ההליכים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת בחשד להעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות.

למרות מכתב ההתנצלות, בימים שלאחר האירועים ובעקבות ההחלטה לפתוח בחקירה נגדה, טענה דווקא חברת הכנסת זועבי כי היא אינה נרתעת מהמהלך. "לא אכנע למי שינסה להשתיק אותי, אני אמשיך בדרכי", הצהירה זועבי לפני כחצי שנה. "זה לא מתפקידי לייצג את הקונצנזוס הישראלי ולא אחפש את הסכמתו".