אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה (צילום: AP, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: AP, חדשות

עבירות מין חמורות בבית הספר? כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד מורה מביתר עילית, בגין ביצוע מעשים מגונים בשלושה אחים שהיו בין תלמידיו. המורה, אהרון שלמה ליסון בן ה-32, נעצר ביום חמישי לאחר שמשפחת הקטינים הגישה נגדו תלונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר, נכתב כי "הנאשם ביצע מעשים מגונים בתלמיד בעת ששהו בבית הכנסת ובמקווה". בהמשך כתב האישום נטען כי המורה ביצע מעשים מגונים בתלמידים נוספים בין השנים 2009 ל-2014.

על פי כתב האישום, המורה ביקש מאחד התלמידים לעזור לו בסידור המחסן, נעל את דלת המחסן וביקש מהמתלונן לשבת על ברכיו. בשלב זה, נכתב, "הנאשם החל ללטף את גופו של מתלונן א' לשם גירוי וסיפוק מיני". במקרה נוסף, טעונים בפרקליטות, המורה ביצע מעשים מגונים באותו תלמיד בבית כנסת, כאשר "חיבק את הנאשם בחוזקה והצמיד אותו אליו לשם גירויו".

אך המעשים לא נעצרו שם: במקרה אחר התקלחו השניים במקווה, ולטענת הפרקליטות המורה נגע באיבריו המוצנעים של התלמיד באמצעות איבר מינו. באירוע נוסף המתואר בכתב האישום, שהתרחש גם הוא במקווה, הנאשם ביצע מעשה מגונה בתלמיד: "לאחר מספר שניות הגיע הנאשם לפורקן מיני ועזב את מתלונן א'. בזמן יציאתם מהמקווה התנצל הנאשם בפני מתלונן א' על שלקח ממנו את זמנו וכן הורה למתלונן א' לא לספר על המקרה".

גם בשני המתלוננים האחרים, שהיו כבני 14 בעת ביצוע המעשים, ליסון ביצע עבירות מין על פי כתב האישום. במהלך מפגשים פרטיים עם התלמידים נטען כי המורה נגע באיבריהם המוצנעים וליטף את גופם לשם גירוי וסיפוק מיני, כאשר חלק מהמעשים בוצעו בביתו. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, מכיוון שהוא מהווה סיכון לביטחון הציבור.