מוטי חסין (צילום: פלאש 90/יהושוע יוסף)
"תכנן את הטיסה לפני הערעור", מוטי חסין | צילום: פלאש 90/יהושוע יוסף

שעות לאחר שהתעורר חשש כי נמלט לבולגריה, אומרים היום (שני) מקורביו של העבריין מוטי חסין כי אין בכוונתו להיעדר מהערעור המתוכנן בעניינו וכי הוא צפוי לשוב לארץ כבר מחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מקורביו של חסין ביקשו להרגיע ואמרו כי הוא לא ייעדר מהדיון הצפוי בערעור המדינה על זיכויו. לטענתם מדובר בכרטיסים שנרכשו עוד טרם קביעת מועד הערעור, וכי המשטרה והפרקליטות מנסים להשפיע על בית המשפט העליון.

פרקליטיו של חסין הבהירו כי הוא לא ברח מהארץ, וכי הוא ישוב לישראל כבר מחר. עוד טוענים הפרקליטים כי בתגובתם לבקשת המדינה, צורפו כרטיסי הטיסה של מרשם, שכללו גם טיסת חזור לישראל. "דיברתי עם חסין והוא אמר שיצא כחוק מהארץ", אמר עורך דינו, משה סוחמי. "מוטי חף מפשע. הוא יצא מהמדינה בראש מורם וישוב בראש מורם".

גורמים במשטרה הטיחו ביקורת קשה על בית המשפט העליון, מאחר והיה חשש שחסין יברח. במשטרה טוענים כי "הוגשה בקשה דחופה, אך לצערנו שופט העליון לא ידע לקרוא את התמונה".

לא נמלט (צילום: חדשות 2)
"מכלול הראיות הנסיבתיות מוכיח את אשמתו", | צילום: חדשות 2

המחדל החמור אירע בזמן שהמשטרה ביקשה לערוך דיון דחוף בערבויותיהם של חסין ושל חברו שלומי ניאמצ'יק. טרם הסתיים הדיון, התברר כי השניים טסו לבולגריה – מדינהשלה הסכם הסגרה עם ישראל - אך משם המריאו למדינה נוספת שלישראל אין הסכם הסגרה עמה.

מיד עם היוודע דבר עזיבתם את גבולות הארץ, הגישה המדינה לבית המשפט בקשת דחופה למעצרם, שבה טענה כי בנסיבות הקיימות נוצר חשש ממשי שהשניים נמלטו לחו"ל מאימת הדין הצפוי להם.

בערעור שהגישה הבוקר לבית המשפט העליון על זיכויו של חסין, יחד עם אופיר ושלמה ניאמצ'יק, מאשמת רצח העבריין אבי דוד, טענה פרקליטות המדינה כי מכלול הראיות הנסיבתיות מוכיח מעבר לספק סביר את אשמתם במעשה.

עוד טענה המדינה, כי היא סבורה שבחינה כוללת של ממצאי העובדה שהוכחו על ידה, מערבת באופן ברור את המשיבים בביצוע העבירות שיוחסו להם. לביסוס טיעון זה תואר כיצד הנאשמים שמרו בחקירתם על זכות השתיקה וסירבו להשיב לשאלות פשוטות ובלתי מפלילות במהותן, וכיצד נמנעו ממתן תשובה לאישום נגדם.